Podsumowanie współzawodnictwa międzypowiatowego

636
Współzawodnictwo prowadzone było w trzech kategoriach wiekowych: w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych, Gimnazjady dla gimnazjów oraz Licealiady dla szkół Ponadgimnazjalnych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Szkoły podstawowe rywalizowały w 13 dyscyplinach sportu, gimnazja w 12 dyscyplinach, szkoły ponadgimnazjalne w 11.

Do punktacji współzawodnictwa międzypowiatowego zaliczane były wyniki współzawodnictwa rejonowego oraz półfinałów i finałów wojewódzkich.
W rywalizacji uczestniczyły 23 powiaty z województwa łódzkiego. We współzawodnictwie bardzo dobrze zaprezentował się powiat tomaszowski, który w rywalizacji szkół podstawowych zajął drugie miejsce, w rywalizacji gimnazjów szóste miejsce, a w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych trzecie miejsce. W klasyfikacji łącznej powiat tomaszowski zajął trzecie miejsce.

W podsumowaniu uczestniczyli przedstawiciele Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz przedstawiciele zwycięskich powiatów. Okolicznościowe statuetki za zwycięstwo
w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji łącznej wręczali dyrektor biura Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w łodzi Pan Mariusz Kuświk oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beata Stańczyk