Serce za serce, czyli co to znaczy kochać

531
Na te i inne nurtujące pytania ciekawskich odpowiada ksiądz Jan Twardowski w swojej najnowszej książce opracowanej przez Aleksandrę Iwanowską.
Wiele jest rodzajów miłości. Wiele pytań o miłość można postawić. Ks. Jan Twardowski szukając odpowiedzi, podkreśla, że najważniejsze, by we wszystkim kierować się zasadą, której uczy Ewangelia: nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.

Poeta w charakterystyczny dla siebie sposób pomaga swoim najmłodszym przyjaciołom rozwikłać wiele zagadek związanych z tym najtrudniejszym uczuciem, jakim jest miłość.
W sposób uniwersalny tłumaczy wszelkie odmiany miłości z jakimi spotykamy się na co dzień. Uwrażliwia na drugiego człowieka oraz na otaczający świat. Jak stwierdza sam poeta –

„Każdy, kto żyje miłością, poprzez łaskę Bożą przywraca harmonię, w wilku widzi nie-wilka – tworzy wokół siebie raj”.


 Na pierwszą Komunię i na imieniny…

Serce za serce to piękne, bogato ilustrowane wydanie, które pomoże rozwikłać największą zagadkę miłości – będzie idealnym prezentem urodzinowym, imieninowym oraz wspaniałą pamiątką pierwszokomunijną. To doskonała lektura dla całej rodziny. Dla dorosłych będzie to podróż do czasów dzieciństwa i spojrzenia znów na świat i otaczających ludzi oczyma dziecka. W najmłodszych obudzi chęć i radość poznawania świata, dostarczając wielu niezapomnianych chwil.
Trudna rocznica…
W dniu 18 stycznia 2016 roku przypada 10. rocznica śmierci „księdza, który pisał wiersze”, dlatego też Wydawnictwo Świętego Wojciecha, wydając następne tomy z tekstami ks. Jana, stara się skłonić kolejne pokolenia czytelników do refleksji nad twórczością poety oraz do poszukiwania autentyzmu świata.

Jan Twardowski (1915-2006), ksiądz katolicki, poeta, kaznodzieja. Debiutował w 1932 r. na łamach pisma młodzieży szkolnej „Kuźnia Młodych”, którego był współredaktorem (1933-35). Pierwszy tomik wierszy (Powrót Andersena) opublikował w 1937 r. W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku  znalazł się u szczytu poczytności i należy do czołówki poetów polskich. Różnorodne gatunkowo książki prozatorskie (rozważania, myśli, felietony, aforyzmy, opowiadania dla dzieci) kreują bogaty wizerunek myśliciela, filozofa, przewodnika duchowego i wybitnego kaznodziei.

Otrzymał: nagrody, m.in.: im. Brata Alberta (1978), polskiego Pen Clubu im. Roberta Gravesa (1980), Fundacji Alfreda Jurzykowskiego (Nowy Jork za 1985), im. Władysława i Nelli Turzańskich (Toronto 1995), Ministra Kultury i Sztuki (1997), Miasta Stołecznego Warszawy (1999), wydawców katolickich „Feniks” (1999), Ikar 2000, „Totus”, zwany „katolickim Noblem” (za 2001); Rady Miasta Stołecznego Warszawy (2005); Marszałka Województwa Mazowieckiego (2005); tytuły, m.in: Kawalera Orderu Uśmiechu (1996), doktora honoris causaKUL (1999); honorowego prałata Jego Świątobliwości (2003); medale, ordery, krzyże, m.in: Medal im. Janusz Korczaka (1980), Order „Polonia Mater Nostra Est” (1999), Medal Senatu Rzeczypospolitej (2000), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2006 pośmiertnie).