Najlepsi łyżwiarze przyjadą do Tomaszowa! Od 28 grudnia Mistrzostwa Polski – program

954
 
W niedzielę odbyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy szczegóły mistrzostw. Z dziennikarzami spotkali się: prezydent Tomaszowa Marcin Witko, prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk i dwukrotny olimpijczyk Jaromir Radke, który pochodzi z naszego miasta.

Pierwszego dnia, w poniedziałek 28 grudnia, odbędą się biegi na 500 m kobiet i mężczyzn, 1500 m kobiet oraz 3000 m mężczyzn. Następnego dnia, panie i panowie ponownie będą ścigać się na najkrótszym z dystansów. Odbędą się też wyścigi na 1000 m kobiet i 1500 m mężczyzn, a także zostanie rozegrany bieg drużynowy kobiet i mężczyzn. Natomiast na środę zaplanowano mass start kobiet i mężczyzn, a także wyścigi 1000 m mężczyzn, 3000 kobiet, 5000 mężczyzn.

Dyskoteka, koncert i bezpłatna ślizgawka

Organizatorzy i partnerzy przygotowali wiele imprez towarzyszących, które odbędą się w trakcie mistrzostw. Na poniedziałek zaplanowano ślizgawkę rodzinną z TKKF oraz Nocny Maraton z Mistrzami Łyżwiarskimi. Na specjalnie przygotowanej scenie będziemy mogli również zobaczyć uczniów Gimnazjum 6, którzy przedstawią program artystyczny.

Kolejnego dnia odbędzie się dyskoteka z DJ na lodzie. Firma OTTO zorganizuje też prawdziwą rewię na lodzie, czyli przejazd przebranych za postacie z bajek zawodników przy dźwiękach muzyki. W czwartek, przed publicznością wystąpi zespół Inny Wymiar, a także nie zabraknie bezpłatnej ślizgawki dla mieszkańców. Na terenie toru pojawi się też strefa Lotto. Będzie można m.in. zaprojektować własną koszulkę.

Tomaszów łyżwiarstwem stoi

W ostatnim czasie, tor lodowy Pilica przeszedł szereg prac, m.in. wymieniono oświetlenie, zamontowano nowe bandy ochronne na wirażach i wyremontowano maszynownię. Celem na najbliższe lata dla miasta jest budowa zadaszenia toru, który mógłby wówczas być wykorzystywany do innych gier zespołowych.

Obecnie profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży odbywa się w dwóch klubach Pilicy i Dziewiątce. Niedawno 19-letnia Aleksandra Kapruziak zadebiutowała w seniorskich zawodach Pucharu Świata. Wcześniej z powodzeniem w juniorskich rozgrywkach PŚ startowali Karolina Bosiek i Mateusz Owczarek.
Łyżwiarstwo szybkie ma w Tomaszowie prawie 50-letnią tradycję. Mistrzostwa Polski na dystansach i w wieloboju wracają na tomaszowski tor po jedenastu latach.