Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

449
Zbigniew Rau rozmawiał z prezydentem Marcinem Witko, starostą Mirosławem Kuklińskim, spotkał się również ze służbami mundurowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

Wizyta wojewody rozpoczęła się spotkaniem w Urzędzie Miasta. W jego trakcie starosta Mirosław Kukliński opowiadał m.in. o problemach związanych z uruchomieniem punktów darmowej pomocy prawnej. Prezydent Marcin Witko oraz Monika Michalska dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego opowiadali natomiast o funkcjonowaniu Biura Interwencji Obywatelskiej powołanego przez prezydenta, które działa w Tomaszowie już od 11 miesięcy. W tym czasie pomogło   ponad 200 osobom.

Kolejne spotkanie obyło się w Starostwie Powiatowym. Tam wojewoda rozmawiał z przedstawicielami służb mundurowych. Rozmawiano na temat funkcjonowania jednostek i problemów, z którymi się spotykają.
Ostatnie spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury na pl. Kościuszki 18. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych.  Poruszano problemy służby zdrowia, bezrobocie czy temat wychowania patriotycznego.