Wernisaż wystawy fotograficznej Danuty Pacan

698
Jednak nie zawsze p. Danuta zajmowała się fotografią. Wcześniej, jeszcze w czasach szkolnych, realizowała się artystycznie w malarstwie i rysunku. Natomiast później z powodu braku czasu (praca zawodowa, opieka nad wnukami) postanowiła spróbować fotografii. Próby okazały się niezwykle udane bo p. Danuta zaczęła odnosić sukcesy. I tak min. w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Cztery kolory – pory roku” wygrała trzy z czterech cykli (zima, lato, jesień), a w cyklu poświęconym wiośnie zajęła II miejsce. Wygrała również konkurs zorganizowany w Piotrkowie Trybunalskim, a niektóre z jej prac można oglądać w albumie „Opowieści piotrkowskie”.

Ulubiona tematyka prac p. Danuty Pacan to wschody słońca. Autorka i jej mąż uwielbiają wczesne spacery i to wówczas powstają fotografie przedstawiające budzący się dzień w przepięknych okolicznościach przyrody. Dodatkowo odczuwa satysfakcję z faktu, że niektóre urokliwe miejsca są do obejrzenia już tylko na jej fotografiach.

Swoim zamiłowaniem do malarstwa i fotografii p. Danuta zaraziła także swoją córkę i wnuczki. W związku z tym marzeniem bohaterki wieczoru jest zorganizowanie trzypokoleniowej wystawy prac malarskich i fotograficznych. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie z przyjemnością pomorze w realizacji tego pomysłu i już dzisiaj powtórnie zapraszamy do naszej siedziby.