Z emdekiem do Parlamentu

865
 Podczas wizyty w parlamencie, młodzież przyglądała się obradom zarówno Sejmu, jak i Senatu. Szczególnie obrady niższej izby parlamentu były ciekawe, ponieważ swoje expose wygłaszał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, a na sali obrad obecni byli: Prezydent RP,  premier, członkowie rządu oraz ambasadorowie z różnych części świata.  Ponadto młodzież wzięła udział w warsztatach ma temat kodeksu wyborczego  oraz praw i obowiązków parlamentarzystów, które poprowadził pracownik naukowy Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

 – Kilka godzin spędzonych w polskim parlamencie uświadomiło mi, jak ważne jest to miejsce dla naszego państwa i jego obywateli, ponieważ dobre i przejrzyste prawo ma bardzo duży wpływ na naszą codzienność- powiedział Filip, jeden z uczestników wyjazdu.

 Kolejnym punktem wycieczki do Warszawy była wizyta w Pałacu Prezydenckim i  możliwość poznania jego historii oraz zapoznania się z obecnymi zdaniami i funkcjonowaniem Kancelarii Prezydenta RP.

 – Współpraca naszej placówki z Kancelarią Senatu została nawiązana w 2009 roku i dzięki niej corocznie młodzi tomaszowianie uczestniczą w seminariach i warsztatach. Otrzymujemy również wsparcie w postaci nagród przy konkursach, które związane są z tematyką historyczną i obywatelską- mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek i podkreśla, że tomaszowska młodzież podczas warsztatów wykazała się dużą i rzetelną wiedzą na temat parlamentaryzmu.