HMP Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce HMP Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce

899
W wyremontowanej przed rokiem hali lekkoatletycznej spalskiego COS-u wystartuje ponad 600 zawodników z 212 klubów, wśród nich gwiazdy lekkoatletyki – sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot Konrad Bukowiecki.

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) i Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) zostali niedawno wybrani, w głosowaniu internautów zorganizowanym przez European Athletics, lekkoatletami stycznia w Europie. Na swój sukces podopieczna Iwony Krupy zapracowała znakomitymi startami w Luksemburgu, gdzie 30 stycznia czasem 7.13 poprawiła 30-letni halowy rekord Polski. Konrad Bukowiecki w styczniu w Arenie Toruń rezultatem 22.48 ustanowił halowy rekord świata juniorów w pchnięciu kulą.

Finał sprintu na 60 metrów juniorek odbędzie się w sobotę o 16:05, kulomioci z Konradem Bukowieckim na czele o medale walczyć będą w niedzielę od 14:45.  

Na starcie pojawią się także inni młodzi zawodnicy, którzy w tym roku zaimponowali formą poprawiając rekordy Polski; w biegu na 1000 metrów juniorów młodszych Szymon Zięba, w sprincie na 200 metrów juniorów młodszych Dominik Smosarski, w biegu na 60 metrów przez płotki juniorów Dawid Żebrowski oraz na dystansie 300 metrów juniorek Natalia Kaczmarek.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych 2016 potrwają w Spale od piątku do niedzieli. Ceremonia otwarcia mistrzostw odbędzie się w sobotę o godzinie 14:50.
Wstęp na zawody tradycyjnie wolny. Zapraszamy kibiców.