Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe

675
Wizyta miała na celu przybliżenie najmłodszej społeczności wizerunku wojska oraz zadań jakie wykonują żołnierze PJEM podczas codziennej służby.
 Spotkanie z żołnierzami realizowane było na zaproszenie placówki w ramach przedsięwzięć promocyjnych. Żołnierze podczas swojej prezentacji adekwatnie do wieku słuchaczy przypomnieli o roli i obowiązkach każdego żołnierza Wojska Polskiego wobec kraj, przedstawili rodzaj zadań wykonywanych przez żołnierzy Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej zarówno w sytuacji zagrożeń militarnych, jak również w czasie pokoju.
Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z umundurowaniem i wyposażeniem żołnierza występującym w jednostce wojskowej. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest hełm, a także jak założyć maskę przeciwgazową – radości nie było końca.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i z zaangażowaniem wykonywali czynności pokazywane przez instruktorów, aktywnie brali udział w prezentacji sprzętu wojskowego oraz z wielką determinacją wykonywali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy medycznej.
Każdy uczeń, który odważnie przystąpił do resuscytacji fantoma, otrzymał specjalne przygotowany na tę okoliczność certyfikat. Z reakcji dzieci oraz ich opiekunów, zespół żołnierzy – medyków zafundował im wielką frajdę, a wizyta w szkole z pewnością wywarła pozytywne wrażenie.

Żołnierze Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej, po zakończeniu szkolenia wracali do macierzystej jednostki z nadzieją, że podstawy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które zostały przekazane dzieciom ujawnią się w życiu dojrzałym.