Deponia Doomsday w planie wydawniczym Techland

616

 

Oryginalna trylogia Deponia zyskała wielkie uznanie w oczach graczy i mediów, zdobywając szereg nagród i trafiając do ponad 2,2 milionów graczy, co czyni ją jedną z najbardziej popularnych gier przygodowych wszech czasów. Historia rozgrywa się na planecie Deponia, o bardzo osobliwym środowisku, przepełnionym śmieciami i materiałami recyklingowymi. Jej główny bohater, a raczej anty-bohater – Rufus – to wynalazca, który pragnie wyrwać się z tego świata i wieść wygodne życie w latającym mieście Elysium.


W najnowszej odsłonie Rufus podróżuje w czasie, zmieniając bieg historii i wdając się w istną komedię pomyłek. Deponia Doomsday przynosi ze sobą wizytówkowe elementy sagi: humor i sarkastyczne dialogi, a także uroczą grafikę, stylizowaną na ręcznie malowany komiks.


Dystopia konta Utopia – wyobraź sobie skrzyżowanie „Elysium” Neilla Blomkampa i „Interstellar” Christophera Nolana: to właśnie Deponia Doomsday!

W odpowiedzi na głosy fanów – wielu graczy pragnęło alternatywnego zakończenia trylogii i nowej części sagi. Rufus podróżuje w czasie, spotykając Lonzo, Goal, Lotti i ponad 70 dziwnych postaci Deponia Doomsday – grę w Polsce wydaje Techland Wydawnictwo, tytuł będzie dostępny na platformę PC, dokładny dzień premiery zostanie wkrótce ujawniony.