Szklane dzieci i Srebrny chłopiec – nowości Wydawnictwa Media Rodzina

655
Znana z powieści kryminalnych Kristina Ohlsson stworzyła intrygującą serię horrorów, która dedykowana jest dla dzieci już od 10. roku życia! Szklane dzieci oraz Srebrny chłopiec to pierwsze dwie części zaplanowanej przez autorkę trylogii, której głównymi bohaterami jest troje dwunastolatków: Billie, Simona oraz Aladdin. Niebezpiecznie wciągająca!

Czy jest coś gorszego niż fakt, że wprowadziło się do domu, w którym straszy? Z takim problemem będzie musiała zmierzyć się Billie. Nastolatka wraz z mamą postanawiają zamieszkać w starym drewnianym domu, jednak okazuje się, że nie będzie to takie proste, ponieważ wokół nich dzieje się wiele niewytłumaczalnych rzeczy. Czasami słychać dziwne głosy, stukanie w okno, a lampa kołysze się, chociaż wszystkie okna i drzwi są zamknięte.
Billie pokonuje strach i wraz z przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę, jaką skrywa stary dom.
 
 
 Szklane dzieci


przekład: Anna Topczewska

liczba stron: 224

format: 125 x 195 mm

oprawa: twarda
 
Srebrny chłopiec to druga część serii autorstwa Kristiny Ohlsson. Tym razem głównym bohaterem jest Aladdin, przyjaciel Billie. Chłopiec będzie musiał zmierzyć się z zagadką wieży ciśnień, w której jego rodzina mieszka i prowadzi restaurację. W niewyjaśnionych okolicznościach z restauracji znika jedzenie, a samemu Aladdinowi ukazuje się nieznany chłopiec. Sprawa jest podejrzana, ponieważ mimo mrozu, chłopiec ma na sobie tylko sweter i krótkie spodenki.
  
 

 
 
Przyjaciele postanawiają rozwiązać zagadkę i wpadają na trop zaginionego przed laty skarbu, który podobno ukryto w okolicy. Tylko jaki to ma związek z tajemniczym chłopcem?

Srebrny chłopiec

przekład: Anna Topczewska

liczba stron: 240

format: 125 x 195 mm

oprawa: twarda