Techland oficjalnym wydawcą Assetto Corsa

614
 
Assetto Corsa to niezwykle realistyczny symulator włoskiego studia Kunos Simulazioni. Bardzo ambitnych deweloperów specjalizujących się w tworzeniu symulatorów i oprogramowania treningowego dla profesjonalnych teamów, zawodników sportów motoryzacyjnych oraz najlepszych marek samochodowych, jak np. Ferrari.
Kunos Simulazioni przy Assetto Corsa za nadrzędny cel postawiło sobie stworzenie maksymalnie realistycznego symulatora wyścigów samochodowych na precyzyjnie odwzorowanych najsłynniejszych torach wyścigowych świata. W grze dostępnych jest ok. 100 licencjonowanych modeli samochodów różnych klas, od egzemplarzy koncepcyjnych po legendy serii GT czy Formuły 1. Do odwzorowania aut oraz tras wykorzystano technologię laserowego skanowania, co zapewniło Assetto Corsa niezrównany poziom realizmu i perfekcyjnej dokładności. Producenci poszczególnych samochodów certyfikowali także wszelkie parametry techniczne, fizykę jazdy oraz oczywiście sam wygląd aut. Z podobną starannością odtworzono tory wyścigowe jak Silverstone, Monza czy osławiony „Ring”, czyli Nürburgring i jego trudniejszą, dłuższą wersję Nordschleife. Deweloperzy na bazie autorskiego silnika stworzyli niezwykle zaawansowany i symulacyjny model jazdy przy zachowaniu niezwykłej grywalności i możliwości dostosowania poziomu trudności gry do umiejętności kierowcy.

 „Assetto Corsa w swojej pierwotnej wersji pojawiła się na komputery PC, już wtedy deklasując inne gry tego typu, a nawet stając się dla nich odnośnikiem w temacie jakości wykonania oraz wzorca realizmu w grze. Udostępnione już niebawem wersje konsolowe stanowią zwieńczenie wielu lat pracy nad tym tytułem.” – komentuje Maciej Żmuda-Adamski, Brand Manager Wydawnictwa Techland. „Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli przyjemność wprowadzić na nasz rynek tak wybitną, owianą już legendą pozycję. Pierwsze wrażenia na temat tego tytułu plasują go w czołówce gier z tego gatunku.” – dodaje Żmuda-Adamski.

Dostępny jest także najnowszy trailer, który można obejrzeć pod tym linkiem:

Assetto Corsa – premiera przewidziana jest na 3 czerwca tego roku. Gra będzie dostępna na platformie PlayStation 4 oraz Xbox One.