EcoQuip – skuteczna obróbka strumieniowo-ścierna

563
Między innymi z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne technologie, które pozwalają uzyskać porównywalny efekt przy znacznie mniejszym nakładzie kosztów. Doskonały przykład stanowi tu technologia EcoQuip, która pozwala ograniczyć koszty zakupu materiałów utylizacji oraz robocizny.

Zalety stosowania technologii

Zdecydowanie największą zaletą wykorzystywania technologii EcoQuip jest możliwość uzyskania niemałych oszczędności. W przeciwieństwie do piaskowania metodą na mokro wytwarzana przez EcoQuip mgiełka szybko wyparowuje i pozwala tym samym uniknąć kałuż wokół miejsca pracy. Mniejsze zużycie wody to jednak nie jedyny atut. Niemałe oszczędności wypracować pozwala również mniejsze zapotrzebowanie na materiały ścierne. Technologia pozwala również wyeliminować ryzyko toksycznych wycieków i problemów z koniecznością usuwania szlamu. Ponadto ze względów na możliwość indywidualnego ustawienia ciśnienia wody, doskonałe efekty pracy przy użyciu EcoQuip można uzyskać niemalże w każdych warunkach. Niewątpliwym atutem jest również ograniczenie pylenia o ponad 90 procent w porównaniu z tradycyjną formą piaskowania.


Przykłady wykorzystania technologii EcoQuip

Zastosowanie technologii jest niezwykle szerokie i obejmuje wiele działań, które dotychczas przysparzały mnóstwo problemów. Mowa chociażby o usuwaniu powłok wodoszczelnych oraz farb, rdzy i patyny, pozbywaniu się powłok i wykończeń przemysłowych, a także utylizacji azbestu czy ołowiu. Technologia EcoQuip może być również z powodzeniem stosowana przy czyszczeniu kamieni, metali oraz drewna, konserwacji pomników i dzieł sztuki, usuwaniu graffiti i oznakowania drogowego, jak również czyszczeniu budynków. (źródło: http://www.kumibex.pl/ )