ASY ortografii angielskiej w Dziesiątce

856

Konkurs co roku organizowany jest przez panią Iwonę Kurzyk, nauczyciela języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Brzustowie. Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży oraz motywowanie uczniów do nauki języka obcego. Uczniowie mają za zadanie napisać poprawnie tekst w języku angielskim dyktowany przez lektora. W tym roku tematem dyktanda był wygląd zewnętrzny człowieka oraz jego charakter ("Physical appearance and character"). Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z trzynastu szkół z powiatu tomaszowskiego.

Szkołę Podstawową nr 10 im.Tomaszowskich Olimpijczyków reprezentowały w tym roku trzy uczennice i wszystkim trzem wręczono nagrody.

Marta Kozakiewicz z klasy 5c zajęła w konkursie I miejsce, a wyróżnienia otrzymałyDobromiła Grzmiączka (6s) oraz Paulina Szulc (6d).


Zwyciężczyni dostała tablet Lenovo, zaproszenie na pizzę, kosmetyki oraz nagrody książkowe, osoby wyróżnione natomiast głośniki bluetooth lub powerbanki oraz drobne upominki.


                                                   Serdecznie gratulujemy!

Uczennice do dyktanda zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego – p. Justynę Dudę-Antochów, p.Izabelę Kowalczyk oraz p.Bartłomieja Bąka.