Hiszpanie w Gimnazjum nr 7

712
Głównym celem wymiany było doskonalenie umiejętności porozumiewania się językiem angielskim oraz poznania kultury, historii i walorów turystycznych obu państw. Znalezienie podobieństw i różnic w życiu codziennym.

W wymianie brało udział 21 uczniów polskich i 21 hiszpańskich wraz z opiekunami.

W grudniu polska grupa wraz z nauczycielami Anną Odrowską ( nauczycielka jęz. angielskiego) oraz z Anną Pająk ( nauczyciel geografii) była w Hiszpanii. W dn. 7– 13 marca 2016 r. grupa hiszpańska pod opieką Pedro Reyes Reverte i MarÍa Consuelo GarcÍa Peréz przebywała z rewizytą w Gimnazjum nr 7.
Młodzież polska pokazała swoim hiszpańskim kolegom Warszawę, Kraków, kopalnie soli
w Wieliczce oraz Auschwitz – Birkenau. Miejsca te wywarły na Hiszpanach niezapomniane wrażenia. Pokazały nasz kraj, jego przeszłość , historię i dziedzictwo kulturowe.
Hiszpanie zwiedzili również Tomaszów Mazowiecki, Inowłódz oraz Spałę wraz Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich. Uczestniczyli także w zajęciach przygotowanych w Gimnazjum nr 7. Wzięli udział w lekcji geografii, ucząc się o walorach turystycznych i historii Polski i Hiszpanii; plastyki, poznając tradycje świąteczne związane z Wielkanocą i wykonując ozdoby świąteczne oraz wychowania fizycznego i zajęciach artystycznych.


Na koniec odbył się rajd „A może byśmy tak… do Tomaszowa” z wykorzystaniem utworów Juliana Tuwima. Wszystkie te działania realizowane były w języku angielskim. Rajd zakończył się ogniskiem w Nadleśnictwie Smardzewice, gdzie uczestnicy projektu posadzili drzewa na pamiątkę zawartej przyjaźni.