Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” w tomaszowskiej bibliotece!

1487
Tegoroczne półfinały odbędą się w 16 województwach, a wielki finał zostanie zorganizowany w Katowicach wraz z rozbudowaną imprezą kulturalną V Wielką Zabawą Rodzinną.
Głównym celem konkursu jest propagowanie czytania wartościowych książek i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicem/opiekunem. Pierwsza edycja Wielkiej Ligi Czytelników odbyła się w 2006 r. i początkowo miała charakter szkolny. Pięć lat temu po raz pierwszy konkurs nabrał charakteru międzyszkolnego i z roku na rok dołączało do niego coraz więcej katowickich szkół podstawowych. Obecnie odbywa się druga edycja ogólnopolska, w której jest zarejestrowanych 309 szkół i bibliotek publicznych. W ubiegłym roku w półfinałach brało udział 517 osób, które jednocześnie pisały testy w 46 instytucjach edukacyjno-kulturalnych.

Na czym polega konkurs?
Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin.