Rozlicz się z Urzędem Skarbowym w Tomaszowie

1066
W ubiegły weekend w centrach handlowych największych miastach całej Polski można było skorzystać z pomocy ekspertów – pracowników urzędów skarbowych w wypełnieniu swojego zeznania rocznego. Następnie istniała możliwość wysłania swojego zeznania elektronicznie do właściwego urzędu. Taka i wiele innych akcji odbywa się w ramach kampanii Ministerstwa Finansów Szybki PIT. Ta kampania informacyjna ma na celu wsparcie podatników w rozliczeniu swoich dochodów na deklaracji PIT oraz promowanie elektronicznego składania zeznań.


Już 16 kwietnia, także w ramach tej akcji w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się dni otwarte, podczas których pracownicy skarbówki będą pomagać przy wypełnieniu zeznania podatkowego.


Z Urzędem Skarbowym naprawdę warto rozliczyć się elektronicznie. Ta forma złożenia zeznania jest bezpieczna i bardzo prosta, a dodatkowo daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i czasu. Rozliczenia można dokonać za pośrednictwem programu e-Deklaracje znajdującego się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Można także skorzystać z dowolnie wybranego programu, który umożliwia elektroniczne rozliczenie ze skarbówką.


W przypadku składania zeznania w formie papierowej można je wysłać drogą pocztową na adres: Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Mireckiego 37, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Swoje zeznanie podatkowe można także złożyć osobiście w siedzibie urzędu. Należy wtedy pamiętać, że od dnia 1 marca 2016 r. zmianie uległy godziny pracy US w Tomaszowie Mazowieckim. Urząd jest obecnie czynny w poniedziałek od 7:30 do 18:00, a od wtorku do piątku od  7:30 do 15:30.


Warto pamiętać, że w tym roku 30 kwietnia to sobota, czyli dzień wolny od pracy. W związku z tym ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja. Z uwagi na fakt, że co roku wzmożony ruch panuje w urzędach pod koniec kwietnia (28 i 29), to zarówno Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim, jak i inne urzędy na terenie kraju będą pracować dłużej.


Więcej informacji na temat kampanii Szybki PIT można odnaleźć na jej stronie internetowej www.szybkipit.pl oraz na jej profilu na Facebooku https://www.facebook.com/Szybki.PIT/?fref=ts