Spotkanie z Tolkienem

964

Światowy dzień czytania Tolkiena został po raz pierwszy zorganizowany 25.03.2003 roku z inicjatywy członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society). Od tamtej pory święto obchodzone jest co roku w kilku krajach na świecie, w tym także w Polsce. W tomaszowskiej bibliotece świętowaliśmy po raz drugi.

Spotkanie w Książnicy dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęło się od krótkiej prezentacji na temat autora fantazy, którą zaprezentował przedstawiciel Klubu Fantastyki ,,Elysium” z Tomaszowa Mazowieckiego. Następnie zgromadzona publiczność wysłuchała fr. książki pt:. ,,Władca Pierścieni” oraz ,,Hobbit”. W dalszej części spotkania widzowie uczestniczyli w grze słownej ,,Tabu”, która polegała na umiejętnym opisie hasła z twórczości Tolkiena bez użycia gestykulacji i wyrazów wypisanych pod hasłem. Na zakończenie uczestnicy spotkania grali w gry planszowe z bohaterami książek fantastycznych w roli głównej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra ,,Hobbit” oraz ,,Władca Pierścieni”.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność, a miłośników Hobbita i innych mieszkańców Śródziemia, którzy nie mogli być w tym dniu z nami, zapraszamy do wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wymienione pozycje są dostępne.