Kurs franka szwajcarskiego – jak znaleźć najlepszy?

1154

Gdzie szukać korzystnych ofert kupna lub sprzedaży waluty? A właściwie – nie „jak szukać”, tylko „jak znaleźć” najlepsze oferty. Dobrym rozwiązaniem jest internet – w tym także społecznościowa platforma wymiany walut.

Ceny franka spędzają sen z powiek wielu osobom, konieczność przeprowadzania kolejnych poszukiwań także staje się coraz bardziej irytująca. Ciężko skupić się na czyś innym – natychmiast po spłacie raty kredytu zaczynamy się zastanawiać, jak korzystnie kupić franki i zając się spłatą następnej. To błędne koło i ciągły stres. A kredyt to już i tak spore obciążenia – jak zatem nie dokładać sobie zmartwień?

Must have: konto walutowe

Rozsądek podpowiada przede wszystkim, by zainteresować się kontami walutowymi, które zabezpieczają nieco interesy swoich posiadaczy. Wymiany waluty na koncie możemy dokonać w sprzyjającym nam momencie. Dzięki umiejętnemu sterowaniu zasobami na obu kontach można naprawdę zaoszczędzić – dokonywanie odpowiednich transakcji wymiany w odpowiednim momencie pomoże w pełni wykorzystać wszystkie opcje.

Dzięki ciągle uaktualnianym na stronie danym można bez problemu przeliczać swoje oszczędności, można także spokojnie obserwować oferty w oczekiwaniu na dobry moment. Jeśli jednak sytuacja wymaga natychmiastowego zakupu waluty, także może się okazać, że transakcja wykonana za pośrednictwem Walutomatu będzie najkorzystniejsza spośród wszystkich możliwości. Wtedy również nie trzeba decydować się od razu – można umieścić ofertę i czekać na odpowiedź tylko przez określony czas. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Kupujesz, gdy akceptujesz

Każdy użytkownik może zgłosić potrzebę sprzedaży lub zakupu określonej kwoty we frankach szwajcarskich, a platforma dopasuje oferty do potrzeb. Można także na bieżąco obserwować, jakie aktualne oferty są najkorzystniejsze – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Ceny walut oferowanych w ramach platformy często mają przyjaźniejsze ceny niż te oferowane w bankach lub kantorach online i stacjonarnych. Dzięki stałej możliwości obserwacji tego, co dzieje się na platformie, użytkownicy mają gwarancję, że jeśli poświęcą temu zadaniu dość uwagi, kupienie lub sprzedaż waluty za kwotę odpowiadającą naszym oczekiwaniom stanie się prostsze niż do tej pory. Zwłaszcza, że nawet przy określonych wymaganiach na naszą wymianę może złożyć się kilka transakcji – nie jesteśmy zobowiązani na przykład do zakupu całej żądanej kwoty od jednego użytkownika. Można całość złożyć z najkorzystniejszych ofert kilku osób. Wszystkie oszczędności można na bieżąco obliczać dzięki praktycznemu kalkulatorowi wbudowanemu w system na stronie internetowej.

Nie muszą obawiać się też ci, którzy zazwyczaj wykazują dużą ostrożność dotyczącą transakcji zawieranych przez internet. Walutomat zabezpieczany jest dokładnie tak, jak największe banki internetowe. Można dokonać transakcji z pełnym pokryciem środków, do dyspozycji są narzędzia autoryzacyjne, a zlecenia są oczywiście zabezpieczone. Mowa tu zatem tylko o możliwościach, a nigdy o ryzyku.