Dwa dni w Berlinie dla maturzystów

930

Jeśli Twoje dziecko pilnie uczy się do Matury, zafunduj mu weekendową wycieczkę do stolicy Niemiec. Berlin na wiosnę to cel dla turystów z całego świata. Często zaniedbujemy naszych zachodnich sąsiadów, wybierając dalekie i kosztowne podróże samolotowe. A przecież od Berlina dzieli nas zaledwie kilka godzin samochodem.

Zasłużona przerwa od nauki na zwiedzanie Berlina

Uczestnicy wycieczki do Berlina będą mogli praktycznie wykorzystać znajomość języka niemieckiego i oderwać się od intensywnych przygotować do matury nawet na jedną noc. Nastolatkowie chętniej podróżują ze swoimi rówieśnikami, niż rodzicami. Dlatego warto jest zapoznać się z ofertą biur podróży na zagraniczne wycieczki młodzieżowe na stronie http://jaworzyna.com.pl/. Podaruj Twojemu dziecku chwilę wytchnienia i możliwość nawiązania nowych znajomości. Pozwól mu wykazać się samodzielnością na zagranicznej wycieczce.

Berlin – dlaczego warto?

Korzystna cena

Wycieczka do Berlina jest korzystna nie tylko ze względu na bogactwo historyczne i kulturowe tego miasta. W zestawieniu z innymi europejskimi stolicami, Berlin jest wyjątkowo przystępny jeśli chodzi o cenę wyjazdu. Wybierając dwudniową wycieczkę do Berlina, można zmieścić się w ok. 400 zł razem z przejazdem i wyżywieniem.

Dziedzictwo historyczne

Podczas pobytu w Berlinie nastolatkowie będą mogli uzupełnić swoją wiedzę historyczną zwiedzając to miasto. Uczestnicy wycieczki przejdą obok Checkpoint Charlie, zobaczą pozostałości po Murze Berlińskim, budynek Reichstagu i Bramę Brandenburską. Miłośnicy historii będą mieli okazję na zgłębienie dziejów Hohenzollernów, zwiedzając Berliner Dom – katedrę z grobami, a także Pałac Charlottenburg – najpiękniejszą rezydencję zachowaną w Berlinie.

Piękne widoki

Niezwykłą atrakcją dla uczestników wycieczki będzie wjazd na Wieżę Telewizyjną, która zlokalizowana jest na Alexanderplatz. To dobre miejsce do zrobienia pamiątkowych fotografii i zobaczenie panoramy miasta z wysokości 368 metrów. Poza tym, uczestnicy wycieczki będą mogli zapoznać się z berlińską architekturą i klimatem tego miasta podczas spacerowania i zwiedzania z przewodnikiem miejskim.

Niezwykłe dzieła sztuki

Na Berlińskiej Wyspie Muzeów, w zabytkowym kompleksie muzealnym, w którego skład wchodzi Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa i Stare Muzeum. Można tam zobaczyć dzieła sztuki powstałe od czasów starożytnych do współczesności. Doświadczenie historii sztuki będzie niezwykle inspirujące dla nastolatków.

Podaruj Twojemu dziecku wspomnienia na całe życie

Zgłębianie dziejów innych kultur jest niezwykle budujące jeśli chodzi o charakter młodego człowieka. Podróże kształcą, inspirują, wzmagają ciekawość świata. Wysyłając swoje nastoletnie dziecko na zorganizowaną, zagraniczną wycieczkę, będziesz mieć pewność, że jest pod dobrą opieką doświadczonej kadry, a przede wszystkim – że będzie się dobrze bawić.