Parada Kwiatów z „Dziesiątki”

834

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków zaopatrzeni w samodzielnie wykonane kwiaty, ruszyli ulicami Tomaszowa, niosąc uśmiechy i pozytywną energię wszystkim napotkanym osobom.

Śpiewajmy wszyscy naszym kwiatom blues. Śpiewajmy razem naszym kwiatom blues,

bo wiosny nadszedł czas, dziś wiosna wita nas. Śpiewajmy wszyscy razem klaszcząc w rytmie. I niech nas będzie więcej, i choćby sto tysięcy. Śpiewajmy kwiatowy blues!!!!!

Ta piosenka śpiewana przez uczniów I etapu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków była hymnem na powitanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Zorganizowana została w tym roku „Parada Kwiatów”.

To happening, którego głównym celem było przypomnienie tomaszowianom, iż „kwiaty są uśmiechem przyrody” i że należy dbać o nie, bo „bez nich przecież żyć się nie da”.

Uczniowie podczas spaceru ulicami naszego miasta zadawali przechodniom pytania, zagadki na temat wiosny i kwiatów oraz wręczali papierowe – wiosenne kwiaty. Ich ozdobą były wierszyki stworzone na tę okazję. Obdarowywani byli bardzo zadowoleni i z ochotą pozwalali przypinać sobie kwiaty.

Zadanie zostało dobrze wykonane, a radość i uśmiech na twarzach tomaszowian świadczył o tym, że w pełni popierają takie akcje.

Autor: Izabela Kowalczyk