Uczniowie Gimnazjum nr 4 w akcji Legalne Wagary

673

W dniach od 1 do 21 marca uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków wzięli udział w ogólnomiejskiej akcji Legalne Wagary.

Akcja została zorganizowana po raz pierwszy przez prezydenta Marcina Witko i Miejskie Centrum Kultury z inicjatywy Rady Kultury działającej przy prezydencie. Ideą akcji było propagowanie wśród młodzieży idei wolontariatu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji młodych ludzi, którzy dopiero szukają swojej tożsamości i sposobu na wartościowe spędzanie czasu, bo przecież jak napisał Martin Luter King Jr „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”.

Uczniowie mogli wybrać pracę na rzecz ponad 47 instytucji i organizacji pozarządowych i w jej ramach wykonywać prace porządkowe, prace biurowe, pomagać młodszym dzieciom w odrabianiu lekcji bądź po prostu spędzać z nimi czas na zabawie po zajęciach szkolnych lub przedszkolnych. Można też było wyjść z własną inicjatywą.

Tak też postąpiła klasa II s, która razem z wychowawcą podjęła się zadania posprzątania terenu Przystani OSiR przy ulicy PCK 2/8. To jedna z atrakcji turystycznych i wizytówek naszego miasta odwiedzana zarówno przez mieszkańców jak i gości, dlatego akcja porządkowa była świetnym pomysłem przed rozpoczynającym się sezonem spacerowym i kajakarskim. Efektem pracy było kilka uzbieranych worków śmieci, czysta Przystań i nieocenione poczucie dobrze spełnionego obowiązku na rzecz innych i środowiska naturalnego. Uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków mają nadzieję w przyszłości uczestniczyć w wielu podobnych akcjach.

Autor Izabela Kowalczyk Gimnazjum Nr 4 Tomaszów Mazowiecki