Morsy zakończyły sezon

849

Ponad 200 osób uczestniczyło w niedzielne południe we wspólnym morsowaniu na Przystani nad Pilicą. Zorganizowane zostały I Otwarte Mistrzostwa Morsów w pływaniu ekstremalnym rzeką Pilicą na dystansie 200 i 400 metrów, które przyciągnęły aż 36 zawodników.

Rywalizację w pięknym stylu na dystansie 200 metrów wygrała Anna Goździk, drugi był Adrian Gorzelak, a trzeci Marcin Wycisłowski, wszyscy z Tomaszowa. Na dystansie 400 metrów najszybszy okazał się Tomasz Melchior Najder z Tomaszowa, drugi był Mirosław Wijata z Opoczna, a trzeci Michał Szawno z Wołomina.
Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami. Tego dnia woda w Pilicy miała tylko 9 stopni!
Dużą grupę zawodników zgromadziła efektowna konkurencja w prędkości kopniętej piłki (bramka radarowa zmierzyła najlepszy czas 93 km/h), był jeszcze slalom na gokartach w alkogogle, a prawdziwe oblężenie przeżywała fotobudka.

Organizatorzy dziękują   Parkowi Linowemu „Nad Pilicą” Tomaszów Mazowiecki za udostępnienie sprzętu, pomoc i współpracę w przygotowaniu konkursów. Nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami, żurkiem i kociołkiem przygotowanym przez OW Przystań.

Organizatorzy dziękują również wszystkim morsom, sympatykom i przyjaciołom za wspaniałą zabawę i zapraszają na event rozpoczynający sezon 2017/2018 29 października 2017 r

Autor Urząd Miasta