Bogdan Jóźwiak oficjalnie trenerem Lechii!

1093

Bogdan Jóźwiak został nowym trenerem Lechii Tomaszów Mazowiecki. Szkoleniowiec przejął zespół po trenerze Grzegorzu Dziubku i poprowadzi go już w najbliższym meczu zielono-czerwonych z Pelikanem Łowicz. Jóźwiak przedstawił swój plan pracy i zarząd klubu postanowił powierzyć stery kierowania zespołem właśnie jemu.

Urodzony w Raciążu szkoleniowiec ma 46 lat i swoją przygodę z piłką rozpoczął właśnie w tym mieście jako piłkarz Błękitnych Raciąż. Następnie przeniósł się do Wisły Płock, w której występował regularnie przez cztery sezony. W latach 1991-1995 reprezentował barwy Widzewa Łódź, z którego przeszedł do Petrochemii Płock. W niej spędził półtora roku i postanowił związać się z izraelskimi: Hapoelem Taibe, a następnie z Hapoelem Kfar Sawa. Po powrocie do kraju Bogdan Jóźwiak ponownie grał przez dwa sezony dla płockiej Petrochemii. Później pomocnik miał krótki epizod w Pelikanie Łowicz, z którego przeniósł się do RKS Radomsko. W radomszczańskim klubie Jóźwiak spędził aż sześć owocnych lat, po których ponownie związał się z Pelikanem. To właśnie w tym zespole występował w latach 2005-2008 i zakończył swoją karierę piłkarską.

Koniec przygody z piłką jako zawodnik splótł się z początkiem kariery trenerskiej. To właśnie w Łowiczu Bogdan Jóźwiak zaczynał swoje szkoleniowe wojaże. Na początku był asystentem trenera Roberta Wilka, a następnie prowadził łowicki zespół rezerw. W kwietniu 2009 roku nowy sternik Lechii objął posadę szkoleniowca Warty Sieradz, w której pracował ponad rok. Następnie szkoleniowiec przeniósł się do Sokoła Aleksandrów Łódzki, w którym spędził prawie dwa i pół roku. Na jesieni 2012 roku trener ponownie zasiadł na ławce Warty Sieradz kończąc z zespołem rozgrywki na bardzo wysokim szóstym miejscu w III lidze łódzko-mazowieckiej. Ostatnio Jóźwiak od lipca 2014 roku do października 2016 roku pracował w Pelikanie Łowicz.

Zmiana na stanowisku trenerskim to nie jedyna zmiana jaka zaszła w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po objęciu posady szkoleniowca pierwszej drużyny trener Bogdan Jóźwiak kompletuje grono swoich bliskich współpracowników. Nowym trenerem bramkarzy w sztabie szkoleniowym zielono-czerwonych został doskonale znany w Tomaszowie Mazowieckim Artur Holewiński.

Nowy trener bramkarzy zastąpił na tym stanowisku Dariusza Wróblewskiego. Holewiński czynnie reprezentował barwy naszego klubu w sezonach 2011/2012 – 2014-2015. W tym czasie wystąpił w blisko dziewięćdziesięciu meczach zielono-czerwonych. Ostatnio występował w czwartoligowej Ceramice Opoczno. Po objęciu nowego stanowiska w Lechii Artur Holewiński będzie odpowiadał jedynie za szkolenie i przygotowanie golkiperów.

Nadal kierownikiem zespołu będzie Ryszard Juda, a fizjoterapeutą Marcin Pilecki. Klub jest w trakcie negocjacji z kandydatami na asystenta trenera Jóźwiaka. Nazwisko pomocnika szkoleniowca Lechii poznamy w najbliższym czasie.

Zdjęcie: lodzkifutbol.pl

Autor:  KP Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki