Kobiety je uwielbiają, mężczyźni wręcz przeciwnie. Jednak jak się okazuje, panowie mają na to znakomity sposób

949

Zakupy. Czasem wręcz kobieca obsesja. Z drugiej strony, najstraszniejszy koszmar męskiego snu. Jak się okazuje, zakupowy konflikt, przybierający często postać wielogodzinnego buszowania po galeriach handlowych, ma swoje początki już u zarania dziejów, kiedy to mężczyźni polowali – szybko i bezbłędnie, a kobiety strzegły domowego ogniska i zajmowały się zbieraniem darów lasu – niespiesznie i drobiazgowo. Co uratowało nas przed eskalacją zakupowej walki płci? E-zakupy.

Zakupy w sieci częściej robią mężczyźni. Dlaczego?

Wyniki przeprowadzonych badań jasno wskazują, że ponad połowa zakupów dokonywanych w Internecie to zamówienia realizowane przez mężczyzn. Niezwykle aktywni w tej grupie są mężczyźni młodzi, tj. w wieku 18 – 25 lat, jednak to panowie pomiędzy 26 a 49 rokiem życia wydają globalnie więcej pieniędzy na e-zakupy.

Co przekonuje panów do takiego właśnie rozwiązania? Pierwsza nasuwająca się odpowiedź to oczywiście wygoda. Zakupy w sieci są bez wątpienia zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem, niż bieganie po centrach handlowych, czy też czekanie w kolejce do przymierzalni lub kasy. Mężczyźni wymieniają także wśród powodów, dla których wybierają zakupy w Internecie:

  • możliwość dostawy do domu,
  • oszczędność czasu,
  • możliwość złożenia zamówienia o dowolnej porze,
  • możliwość porównywania poszczególnych produktów i ich cen.

Bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe i ubrania, czyli co najczęściej wybierają mężczyźni w Internecie?

Wśród produktów, które cieszą się największą popularnością w męskich e-zakupach od dawna dominują e-booki, muzyka, gadżety i sprzęt elektroniczny,  bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe, sprzęt komputerowy, smartfony i akcesoria do nich. Jednak trendem zyskującym coraz bardziej na znaczeniu są zakupy ubrań i butów, do których przekonuje się coraz więcej panów. Takie zjawisko nie powinno tutaj nikogo dziwić, wszak przymierzanie ubrań w sklepowej przymierzalni, przerzucanie kolejnych wieszaków w poszukiwaniu potrzebnego T-shirtu, czy też wizyty w kolejnych galeriach handlowych to bardziej męski koszmar, niż spełnienie marzeń. Stąd też taka popularność kupowania ubrań i butów w sklepach internetowych. Jeśli i Ciebie męczą tradycyjne zakupy, oczekujesz dobrej jakości ciuchów w rozsądnej cenie, a przy tym osiągalnych szybko i wygodnie, wejdź na https://ombre.pl/ i skorzystaj z najbardziej komfortowego rozwiązania.