Spotkanie pn. „Chcę mieć psa”

730

Już 22 maja w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt odbędą się zajęcia pn. „Chcę mieć psa”. Będzie to spotkanie dla wszystkich miłośników czworonogów.

Wśród zaproszonych gości będzie przedstawiciel policji starszy sierżant Iwona Pietrzak, lekarz weterynarz Maciej Kejna. Najmłodsi poznają także sympatycznego pupila, który na co dzień pracuje z dziećmi – jest to pies terapeuta o wdzięcznym imieniu Dolar (berneński pies pasterski). Na spotkanie przyjdzie z opiekunem – psim terapeutą Aldoną Bąk. Z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy na temat, jak należy opiekować się swoim pupilem i co to znaczy być odpowiedzialnym właścicielem zwierząt.

Zaprezentujemy również książki o czworonożnych przyjaciołach z księgozbioru biblioteki. Psy nie bez przyczyny nazywane są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Dobrze jest poznać ich świat, by one mogły odpłacić się za naszą dobroć – miłością i przywiązaniem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy pl. Kościuszki 18, w sali koncertowej.

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu zajęć „Dzieci, ryby i psy – każdy ma swój głos” organizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim oraz Amicus Canis – Fundację na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych. Partnerami tego edukacyjnego przedsięwzięcia są również: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Zapisy grup zorganizowanych pod numerem telefonu: 44 724 61 06.

Autor MBP Tomaszów Mazowiecki