Jak wybrać najlepsze drzwi antywłamaniowe?

1229

Niektórym wydaje się, że każde drzwi antywłamaniowe są brzydkie i nieatrakcyjne. Tymczasem okazuje się, że wcale tak być nie musi, bowiem obecnie na rynku jest wiele interesujących rozwiązań, z których można wybrać coś idealnego dla siebie.

Dlaczego warto jest się wyposażyć w drzwi antywłamaniowe?

Przede wszystkim zapewnią Ci one bezpieczeństwo i zminimalizują ryzyko włamania do Twojego domu lub mieszkania. Jeśli jesteś obecnie na etapie budowania domu i planujesz wstawić takowe drzwi, to pamiętaj, aby otwór był wielkości co najmniej 100 x 210 cm. Dzięki temu nie będziesz zmuszony do tego, aby zlecać wykonywanie drzwi na wymiar, co oczywiście będzie się wiązało z wyższymi kosztami.

Czym się kierować podczas wyboru drzwi antywłamaniowych?

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na klasy atestów antywłamaniowych. Na przykład klasy RC2 oraz RC3 są w stanie zagwarantować obronę przed sforsowaniem przez około 30 minut. Są to takie drzwi, na które warto jest już zwrócić swoją uwagę, tym bardziej, że stanowią całkiem niezłe zabezpieczenie. Zawsze szukaj takich drzwi, które wyposażone są w centralny zamek, który dodatkowo jest wzmocniony specjalną konstrukcją. Dobrym pomysłem jest także, aby drzwi otwierały się do środka, gdyż wtedy zdecydowanie trudniej będzie ich złodziejom podważyć.

Czy liczba zamków ma znaczenie?

Niektórym wydaje się, że zamków powinno być możliwie jak najwięcej. Tymczasem okazuje się, że im jest ich więcej, tym konstrukcja drzwi jest bardziej osłabiona. Dlatego też, eksperci z http://www.gerda.pl/ wyraźnie zaznaczają, że najlepiej, aby było to dwa zamki, ale za to naprawdę solidne. Warto tutaj zaznaczyć, że czasami lepiej, aby model zamku pochodził od producenta, który jest mniej znany, gdyż w takich sytuacjach złodziejowi może być go znacznie trudniej rozpracować.

Czy drzwi antywłamaniowe ochronią przed zimnem?

Dobra wiadomość jest taka, że coraz więcej producentów tego typu rozwiązań stara się, aby współczynnik przenikania ciepła w drzwiach był możliwie jak najniższy. Dzięki temu ciepło nie ucieka na zewnątrz, a Ty możesz cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie. Oczywiście nie zawsze tak było i dlatego też wiele osób nadal błędnie uważa, że drzwi antywłamaniowe chronią przed złodziejami, ale przed zimnem niestety już nie. Tymczasem warto jest nieco zweryfikować swoje poglądy, bowiem obecnie wygląda to zdecydowanie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu.