Reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych

724

Reprezentacja Chłopców Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych, który odbył się 10 maja 2017 roku w Zgierzu w Ośrodku Wypoczynkowym MALINKA. Prawo startu w finale zapewnili sobie mistrzowie poszczególnych powiatów. Zespół każdej szkoły składał się z 6 uczniów, którzy rywalizowali ze startu wspólnego na dystansie 1350 m. 

O miejscu w klasyfikacji drużynowej decydowała suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu. W finale wojewódzkim wystartowało 11 gimnazjów. Reprezentanci „Trójki” ulegli tylko Gimnazjum nr 2 Wieruszów (I miejsce) i Gimnazjum Sportowemu z Aleksandrowa Łódzkiego (II miejsce). W drodze do finału wojewódzkiego chłopcy z Gimnazjum nr 3 zwyciężyli na szczeblu powiatowym pokonując kolejno Gimnazjum nr 4, 6 i 7.

Reprezentację brązowych medalistów tworzyli  Łukasz Jańczyk, Adrian Pęczek, Szymon Gajek, Bartosz Sobański, opiekun – Wiesław Żmuda, Dawid Arndt, Bartłomiej Szewczyk i Michał Snochowski. Z brązową drużyną stoi pan Wiesław Dębowski – wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Autor Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego