Karta Tomaszowianina. Bezpłatna komunikacja i zniżki na benzynę

600

Trwają prace nad wprowadzeniem Karty Tomaszowianina i Karty Młodego Tomaszowianina, które będą uprawniały m.in. do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i zniżek na stacji benzynowej budowanej przy nowej bazie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wydawanie kart powinno rozpocząć się jeszcze w wakacje.

Kartę Tomaszowianina lub Kartę Młodego Tomaszowianina będzie mógł otrzymać każdy mieszkaniec naszego miasta, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania jest miasto Tomaszów Mazowiecki (bez względu na to czy osiąga dochód), a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. Dzieci w wieku do lat 7 będą korzystać ze zwolnień i ulg na podstawie Karty wydanej rodzicom lub opiekunom prawnym.

Wkrótce poznamy pełen katalog zwolnień i ulg. Na pewno Karta Tomaszowianina i Karta Młodego Tomaszowianina będą uprawniały do bezpłatnego korzystania z przejazdów komunikacją miejską. Tomaszowianie będą mogli również liczyć na rabaty na stacji benzynowej budowanej przy Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym przy ul. Warszawskiej. Posiadacze Karty Tomaszowianina zapłacą mniej za opłatę w ograniczonej już Strefie Płatnego Parkowania. Z ulg będzie można również skorzystać w Arenie Lodowej, obiektach sportowych i rekreacyjnych, Skansenie Rzeki Pilicy, Grotach Nagórzyckich, Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, a także podczas koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.  Specjalne zniżki przygotują również partnerzy programu. Co ciekawe, Karta Tomaszowianina i Karta Młodego Tomaszowianina będą także pełniły funkcje karty bibliotecznej.

Wydawanie kart powinno rozpocząć się jeszcze w wakacje. Zapowiadane ulgi będą sukcesywnie wprowadzane.

Autor Urząd Miasta