Roberto Piazza trenerem PGE Skry

893

Włoch Roberto Piazza obejmie od nowego sezonu stanowisko trenera PGE Skry. Po Danielu Castellanim, Miguelu Falasce i Philippie Blainie to czwarty zagraniczny szkoleniowiec, który poprowadzi bełchatowski zespół.

49-latek trenerski fach rozpoczął od roli asystenta w swoim rodzinnym Maxicono Parma (1990-1996), następnie przez 11 lat pracował jako drugi trener w Sisley’u Treviso, z którym osiągał największe sukcesy: siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Włoch, czterokrotnie krajowy puchar i trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. W 2007 roku po raz pierwszy opuścił Półwysep Apeniński, by pełnić rolę asystenta w Dynamie Moskwa. Z rosyjskim gigantem w pierwszym roku zdobył Mistrzostwo Superligi.

Po powrocie z Rosji rozpoczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec. W tej roli zadebiutował w dobrze mu znanym zespole Sisley Treviso (2009–2012). Następnie związany był z Bre Banca Lannutti Cuneo, który doprowadził do trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów. Z ekipy brązowego medalisty Champions League przeniósł się do PlusLigi, w której prowadził Jastrzębski Węgiel. Wtedy po raz pierwszy w roli głównego szkoleniowca rywalizował z PGE Skrą. W konfrontacji o brązowy medal w sezonie 2014/2015 bełchatowianie pokonali jego ówczesnych podopiecznych 3:2. Następnie związany był z Olympiakosem Pireus i Azimutem Modena. Prowadząc włoską drużynę po raz drugi spotkał się z bełchatowskim klubem. Tym razem to jego zespół okazał się lepszy (3:1). W rewanżu Azimut poprowadził już jego asystent, ponieważ umowa Piazzy została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Jestem przekonany, że prędzej, czy później znów spotkam na swojej drodze polską siatkówkę, albo przez PlusLigę albo przez inną inicjatywę – mówił w jednym z wywiadów.

Po trzech latach powróci do Polski i zasiądzie na trenerskiej ławce PGE Skry.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia!

Autor www.skra.pl