Dzieci z Rzeczycy zakręcone w bezpieczeństwo.

870

1 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego na terenie Szkoły w Rzeczycy powiat tomaszowski. Dyrektor placówki, p. Małgorzata Sobolewska Gdak, punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęła uroczystości: powitała społeczność szkolną, grono pedagogiczne,oraz zaproszonych gości. M.in. obecni byli: Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kazimierczak, razem z Zastępcą p. Iwoną Łuszcz Krawczyk, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, Zastępca Komendanta Komisariatu w Czerniewicach kom. Krzysztof Ludwiczak, policjanci z tomaszowskiego WRD z naczelnikiem podinsp. Rafałem Goszczyńskim oraz dzielnicowy z KP w Czerniewicach. Na miejscu byli również strażacy oraz przedstawiciele służb ratunkowych.

Przed oficjalnym otwarciem miasteczka ruchu drogowego, dzieci ze szkól przygotowały wspaniały program artystyczno-naukowy nt. Bądź bezpieczny w sieci i realu.

Występy uczniów szkól w Luboczy, Sadykierzu i Rzeczycy oceniała Komisja w skład której weszli: Naczelnik WRD, Dyrektor Szkoły, oraz Zastępca Wójta w Rzeczycy.

Komisja miała bardzo trudne zadanie gdyż młodzież bardzo ambitnie przedstawiła scenki sytuacyjne związane m.in. z bezpieczeństwem w sieci. Uczniowie zaprezentowali zarówno wartość merytoryczną jak i artystyczną tego trudnego tematu . Ostatecznie zwyciężyły dzieciaki z Rzeczycy. Po występach najmłodszych, głos zabrali przedstawiciele służb mundurowych przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w sieci i „w realu”. Zakończeniem rzeczyckiego „Bądź bezpieczny w sieci i w realu”, było wręczenie przez Wójta Kazimierczaka oraz Komendanta Policji insp. Szymona Hermana nagród dla zwycięzców. Następnie uroczystość przeniosła się na plac Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt z Zastępcą, Policjanci na czele z Komendantem Powiatowym, oraz Dyrekcja Szkoły. Zaraz po oficjalnym otwarciu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili praktyczny egzamin na kartę rowerową. Łącznie przegzaminowali 45 uczniów ze Szkól w Rzeczycy, Sadykierzu, Luboczy. Dzieci z Rzeczycy mogą teraz uczyć się zasad ruchu drogowego na nowym, pięknym, a co najważniejsze – bezpiecznym Miasteczku Ruchu Drogowego.

Teraz nauka zasad ruchu drogowego odbywać się będzie poza drogami ogólnymi a pod okiem doświadczonego pedagoga. W projekcie przewidziano symulację wielu sytuacji spotykanych na drogach, jezdnie jedno i dwukierunkowe, przejazd kolejowy, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, rondo, przejścia dla pieszych. Tak rozbudowane miasteczko to z pewnością dobra inwestycja w bezpieczeństwo w szczególności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Autor KPP Tomaszów Mazowiecki