Specjalna Nagroda Grohmana dla Ceramiki Paradyż z okazji 20-lecia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

870

 Ceramika Paradyż znalazła się w wąskim gronie inwestorów wyróżnionych przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. 5 czerwca podczas uroczystości wręczenia nagród im. Grohmana, specjalną nagrodę 20-lecia za wkład w społeczno-gospodarczy rozwój Polski i Regionu Łódzkiego odebrał twórca i współwłaściciel firmy Stanisław Tępiński.

 Nagrody im. Henryka Grohmana (ur. 1862, zm. 1939 r.), słynnego łódzkiego przedsiębiorcy, mecenasa kultury i donatora sztuki, przyznawane są od 2012 roku. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, odwołując się do postawy Grohmana, chce rozbudzać wśród przedsiębiorców społeczną odpowiedzialność za rozwój artystycznego potencjału polskich twórców. Wyróżnia więc te firmy, które angażują się w realizację przedsięwzięć artystycznych, pełnią funkcję mecenasów oraz inwestują w kulturę i sztukę.

W tym roku, ze względu na swój Jubileusz, ŁSSE przyznała pięć specjalnych nagród 20-lecia za wielowymiarowy wkład w społeczno-gospodarczy rozwój Polski. Wśród laureatów znalazła się Ceramika Paradyż. Firma dziś to pięć fabryk i Nowoczesne Centrum Logistyczne, zatrudniająca około 1700 pracowników.Na terenie ŁSSE zainwestowaliśmy ponad 600 mln zł i aktualnie zatrudniamy w ŁSSE ok. 1300 pracowników. Wybudowaliśmy dwa nowe zakłady produkcyjne płytek ceramicznych oraz najnowocześniejsze w Europie Centrum Handlowo-Logistyczne. Pozostałe trzy zakłady produkcyjne rozbudowaliśmy i  wyposażyliśmy w innowacyjne technologie. W ramach nowego podmiotu Sławno Cerranova zainwestujemy w ŁSSE kolejne ponad 120 mln złotych, tworząc jednocześnie minimum 82 nowych miejsc pracy. Cieszymy się, że te działania są zauważane i doceniane. Nagroda 20-lecia ŁSSE to powód do dumy dla całej naszej Załogi. Bez funkcjonowania w ŁSSE i korzyści, jakie przynosi Strefa, tak dynamiczny rozwój Grupy Paradyż nie byłby możliwy – mówi Stanisław Tępiński. Ceramika Paradyż od lat aktywnie bierze udział i współtworzy takie projekty jak np. Łódź Design Festival, razem z Fundacją Architektury prowadzi ogólnopolską akcję „Ratujemy Mozaiki”, która chroni niszczejące dzieła sztuki, jak i podejmuje szereg innych działań na rzecz regionu i Polski. Zaangażowanie społeczne jest nieodłącznym elementem naszej działalności. Jesteśmy zdania, że wsparcie rodzimej kultury i sztuki, oraz inicjatywy społeczne, to obowiązek przedsiębiorstw, które chcą być liderem w swojej branży. Podobnie myślał też Henryk Grohman dodaje Stanisław Tępiński.

Ceramika Paradyż została już wyróżniona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną w 2013 roku, w którym otrzymała nagrodę im. Grohmana w kategorii „Inwestor – Mecenas”.