„Cała Polska czyta dzieciom”

516

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbywa się w tym roku w dniach od 3 do 10 czerwca, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zostało zorganizowane spotkanie czytelnicze pn. „Czytanie zbliża”.

Odwiedziły nas dwie placówki: Przedszkole nr 16 oraz Niepubliczne Katolickie Przedszkole Językowe „Wyspa Szkrabów” im. Filipa Neri. W podróż do krainy książek zabrali najmłodszych laureaci VIII edycji konkursu o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania Gimnazjum nr 7”, którzy przygotowywali się pod kierunkiem Pani Agnieszki Trzcińskiej, nauczyciela bibliotekarza. Mistrz Pięknego Czytania: Emilia Strzechowska oraz osoby wyróżnione: Julia Centka, Monika Rybak, Aleksandra Strzelecka przeczytały przedszkolakom książki, które polecane są przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Tradycyjnym sygnałem do rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom było wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Dzieci wysłuchały następujących książek: „Franklin jedzie na obóz” autorstwa Paulette Bourgeois, opowieści z serii „Martynka” Gilberta Delahaya oraz historię zatytułowaną „Kicia Kocia na basenie” Anity Głowińskiej. Tematem przewodnim tych lektur był letni wypoczynek. Nie zabrakło zagadek, ćwiczeń ruchowych i rozmów o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Na koniec najmłodsi złożyli przyrzeczenie małego czytelnika, że będą dbać o książki oraz otrzymali naklejki fundacji. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży wzięły udział w spotkaniach w Przedszkolu nr 2 oraz w Przedszkolu nr 20, aktywnie wspierając popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.

Autor MBP