ZUS –szkolenia dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców

360

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców.

Ulgi w spłacie należności z tytułu składek – formy pomocy przedsiębiorcy

21 czerwca (środa) o godz. 10:00 zapraszamy na szkolenie dotyczące zasad udzielania przez Zakład ulg np. w formie rozłożenia na raty należności z tytułu składek, czy odroczenia terminu ich płatności. Szkolenie poprowadzą doradcy ds. ulg i umorzeń, którzy wyjaśnią na czym polega rozłożenie zadłużenia na raty, kto ma prawo do ulgi, jak powinien wypełniony być wniosek i gdzie oraz w jakiej formie należy go złożyć.

Rozpoczynasz działalność gospodarczą – poznaj prawa i obowiązki płatnika

30 czerwca (piątek) o godz. 9:00 zapraszamy zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na spotkanie, na którym dowiedzą się m.in. jakie dokumenty należy wypełnić rozpoczynając działalność, jakim ubezpieczeniom podlega prowadzący działalność, jak ustala się podstawę wymiaru oraz wylicza składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy. Uczestnicy dowiedzą się też w jakich terminach należy opłacać i rozliczać składki oraz na jakich dokumentach dokonywać rozliczenia. Nowi przedsiębiorcy dowiedzą się także jakie możliwości daje im Platforma Usług Elektronicznych ZUS w kontaktach z ZUS-em i wymianą dokumentów czy informacji. Osoby, które nie posiadają jeszcze profilu na PUE ZUS, będą mogły założyć go na miejscu. Potrzebny będzie do tego dowód osobisty.

Szkolenia odbędą się w siedzibie tomaszowskiego Oddziału ZUS przy ul., Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42 (budynek A, III piętro, sala konferencyjna).

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są pod numerem tel. 44 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.