Śmiertelny wypadek na drodze w Twardej

939

12 czerwca o godzinie 14:00, w Twardej na ulicy Głównej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniosła 89 letnia rowerzystka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 61-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując kia, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, na prostym odcinku drogi potrącił jadącą w tym samym kierunku 89 – letnią rowerzystkę. Kierujący pojazdem natychmiast wezwał służby ratunkowe. Niestety kobiety nie udało się uratować zmarła. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

Policjanci przypominają:

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem z drogi lub zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Podstawowymi zasadami, jakimi powinni się kierować rowerzyści, to zasada ograniczonego zaufania i zasada szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach przecinania się torów jazdy samochodów i rowerów. Nawet w