Przed nami wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Będzie też mini wyścig

611
Po raz kolejny Tomaszów Mazowiecki znalazł się na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. 28 czerwca w naszym mieście rozpocznie się II etap. Będzie to 28. edycja wyścigu.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Łodzi do Lublina. W trakcie rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów, na terenie pięciu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego o długości 738,8 km.

Pierwszy dzień wyścigu (28 czerwca) przyniesie dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny będą mogli zaprezentować zarówno sprinterzy i górale. Przed południem zaplanowany został etap Łódź – Zduńska Wola, a popołudniu Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

O godzinie 17.35 z placu Kościuszki wystartuje drugi etap, prowadzący do Kielc i liczący 121,3 km. Kolarze przejadą przez pl. Kościuszki, a następnie ulicami: Piłsudskiego, Legionów, Zieloną, Jana Pawła II i Jerozolimską. Z Tomaszowa Mazowieckiego kolarze udadzą się ulicami:  Wandy Panfil, św. Antoniego, Głowackiego w kierunku Opoczna.

Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”

Tradycją stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.
Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki Uczniowskich Klubów Sportowych i szkół podstawowych. Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nagrody rzeczowe.

Kategorie wiekowe
Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:
1) kategoria A (Chochliki) (do 5 lat)
2) kategoria B (Krasnale) (6 – 8 lat)
3) kategoria C (Skrzaty) (9 – 10 lat)
4) kategoria D (Elfy) (11 – 12 lat)
5) kategoria E  (Elfy) (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka)

28 czerwca, pl. Kościuszki 
14.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”
15.00 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.
16.15 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

Uwaga! Każdy uczestnik Mini Wyścigu „Solidarności” musi posiadać rower i kask

Autor Urząd Miasta