Pięć twarzy Leona – kompakt dopasowany do każdego odbiorcy

1155

SEAT Leon to oryginalny i wielozadaniowy kompakt, który ma różne oblicza. Dzięki temu auto dostosowane jest do potrzeb wielu grup odbiorców.

Hiszpański Lew zadebiutował w 2012 roku. Leon to typowy kompakt, wielozadaniowy, wygodny, mogący pełnić rolę auta rodzinnego. Równocześnie jest to auto bardzo oryginalne pod względem wyglądu, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Z jednej strony jest to pojazd głęboko czerpiący z niemieckiej techniki – jego konstrukcję oparto o globalną płytę podłogową, którą dzieli między innymi z Audi A3, a pod jego maską mogą pracować niemal wszystkie silniki Volkswagena. Auto ma też wiele elementów wspólnych z autami Volkswagena, Audi i Skody. I znów, z drugiej strony, pojazd zachował swoją oryginalność, a niektórzy mówią, że hiszpańskość. Bo nie sposób nie odnaleźć w jego wyglądzie i mocy mnóstwa temperamentu. Bo kompakt nie musi być nudny.

Seat Leon, zaprojektowany przez Alejandro Mesonero Romanosa, ma swój charakter. Wygląd auta definiują trzy rzeczy – świetnie dobrane proporcje, aerodynamiczna sylwetka i ostre, wyraziste przetłoczenia. Całość podkreślają eleganckie alufelgi i niskoprofilowe opony, ciekawe kolory nadwozia i świetnie zaprojektowane, „ostro wycięte” reflektory.

Seat Leon 3D

Trzydrzwiowy hatchback jest niezwykle zgrabny i ma sportowy wygląd. O takim samochodzie marzą przede wszystkim młode osoby, które z jednej strony potrzebują auta w miarę wygodnego i wielozadaniowego, ale zależy im na tym, żeby wyglądało ono nowocześnie, sportowo, z pazurem. Hiszpański Lew w trzydrzwiowej wersji nadwozia, pokryty jasnym, wyrazistym lakierem i wyposażony w mocniejszy silnik, np. 1.4 ECO TSI o mocy 150 KM, będzie idealny.

Seat Leon FR

Seat doskonale pamięta o tym, że jego auta zawsze były kojarzone ze sportem i dynamiką. Dla tych klientów, dla których trzydrzwiowy hatchback to za mało, przygotowano wersję FR, z szeregiem typowo sportowych dodatków. Z potężnym 1.8 TSI, generującym moc 180 KM, auto zapewni szereg emocji za kierownicą. To auto idealnie sprawdzi się na trasach i autostradach – jest świetne dla kogoś, kto dużo podróżuje, albo jego praca wiąże się z koniecznością dalekich dojazdów.

 Seat Leon 5D

Pięciodrzwiowy hatchback to idealne auto dla młodej pary, albo młodego małżeństwa, które mieszka w dużym mieście i potrzebuje oszczędnego oraz wygodnego i wielozadaniowego auta. Nie zapominamy o nowoczesnym wyglądzie i świetnym wyposażeniu z dziedziny bezpieczeństwa, które pozwala unikać kolizji w mieście. W wersji z oszczędnym i dynamicznym, litrowym silnikiem benzynowym EC O TSI, o mocy 115 KM, będzie to świetna propozycja dla dwojga młodych ludzi.

 Seat Leon ST

W życiu większości ludzi przychodzi taka chwila, że rodzina się powiększa.  A wtedy coraz bardziej przydatnym samochodem w rodzinie jest kombi. Seat Leon ST udowadnia, że nowoczesne kombi może mieć sportowy wygląd i w niczym nie musi przypominać nudnego, rodzinnego auta. Ponad pięćsetlitrowy bagażnik zadowoli najbardziej wymagających. W wersji z wysokoprężnym silnikiem 1.6 TDI o mocy 110 KM, Seat Leon ST nie tylko będzie odpowiednio dynamiczny, ale jeszcze bardzo pozytywnie zaskoczy niskim spalaniem. A o to przecież chodzi, w przypadku auta rodzinnego, na równi z bezpieczeństwem, które w przypadku każdej wersji Seata Leona jest na najwyższym poziomie, potwierdzonym uzyskaniem pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP.

Seat Leon X – perience

Wielozadaniowe, rodzinne kombi może być jeszcze lepsze. Bo nie tylko zabierze w daleką podróż, ale i na wycieczkę poza miasto, bez obaw o to, że auto nie da sobie rady na szutrowej albo błotnistej drodze. Wysoki prześwit, mocny, oszczędny dwulitrowy silnik TDI i załączany elektronicznie napęd na cztery koła – czego chcieć więcej? Auto ma też świetny, oryginalny wygląd, dzięki specjalnym nakładkom.

Seat Leon to jeden z najciekawszych kompaktów, jakie można znaleźć w europejskich salonach. Jego zaletą jest także to, że można go dostosować do potrzeb wielu osób.