Schładzaj się i ogrzewaj powietrzem – oto 5 podstawowych zalet systemu nadmuchowego

1041

Ogrzewanie nadmuchowe to rozwiązanie znane od jakiegoś już czasu i zyskujące coraz szersze grono zwolenników. Co wyróżnia ten właśnie system? Otóż rozprowadzanie ciepła odbywa się tutaj dzięki powietrzu wydmuchiwanemu przez system kanałów wentylacyjnych umieszczonych w suficie lub w podłodze naszego domu. To najbardziej efektywny sposób oddawania wytworzonego ciepła do otoczenia. Jakie jeszcze zalety posiada tego typu rozwiązanie?

1. Ogrzewanie nadmuchowe to brak nieestetycznych grzejników

Jeśli nie chcesz burzyć aranżacji wnętrz swojego domu, postaw na ogrzewanie nadmuchowe, zobacz tutaj feelco.pl/. Estetyczne, ażurowe kratki, przez które rozprowadzane jest powietrze są praktycznie niezauważalne. Konieczność montażu brzydkich grzejników jest w tym wypadku zupełnie wyeliminowana, a instalacja grzewcza oraz funkcja klimatyzacji nie wymagają montowania żadnych dodatkowych urządzeń w pomieszczeniach Twojego domu.

2. Ogrzewanie nadmuchowe latem z powodzeniem Cię ochłodzi

Ta sama instalacja, która zimą ogrzeje Twój dom, latem może go z powodzeniem ochładzać. Wszystko to dzięki funkcji klimatyzacji, o jaką możesz rozszerzyć system. Chłodzenie i rozprowadzenie powietrza pozwala na stworzenie systemu klimatyzacji, którym objęty zostanie cały dom, a nie tylko jego wybrane pomieszczenia.

3. Ogrzewanie nadmuchowe to pełna kontrola nad wilgotnością powietrza w Twoim domu

Od tego, jak wilgotne będzie powietrze w domu, zależeć będzie między innymi Twoje samopoczucie. Zbyt suche powietrze to na przykład problemy z oddychaniem, suche oczy, a także przesuszona skóra i włosy. System ogrzewania nadmuchowego z powodzeniem zadba o optymalny poziom wilgotności w Twoim domu. Jeśli zechcesz, sam dodatkowo możesz powietrze osuszyć, czy też nawilżyć. Wszystko to, abyś czuł się w domu po prostu komfortowo.

4. Ogrzewanie nadmuchowe pozwala oczyścić powietrze z różnych zanieczyszczeń

Grzyby, bakterie, wirusy, kurz, pyłki, alergeny, a nawet dym papierosowy – dzięki systemowi odpowiednich filtrów, w jakie możesz zaopatrzyć instalację ogrzewania nadmuchowego, możliwe jest oczyszczanie powietrza ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. To z pewnością dobra wiadomość nie tylko dla alergików.

5. Ogrzewanie nadmuchowe to przede wszystkim wysoka sprawność ogrzewania i Twoje oszczędności

System ogrzewania nadmuchowego należy do najbardziej efektywnych sposobów oddawania ogrzanego, wytworzonego ciepła do otoczenia. Jego wysoka sprawność idzie tutaj w parze z niskim kosztem eksploatacji ( w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym, koszty eksploatacyjne są tutaj niższe nawet o 40%). Pomieszczenia nagrzewają i chłodzą się w tym wypadku wyjątkowo szybko ( czasem wystarczy zaledwie kilkanaście minut), nie odnotowuje się tutaj także strat energii.

Poza tym warto dodać, że instalację ogrzewania nadmuchowego można rozbudowywać o dodatkowe elementy i funkcje w dowolnym momencie, nawet jeśli wykonaliśmy montaż już jakiś czas temu. Instalacja zachowa także swoją 100-procentową sprawność. Jest po prostu niezawodna. Jeśli interesuje Cię taka niezawodność i wiele innych zalet systemu ogrzewania nadmuchowego, znajdź zaufanego producenta.