Narodowe czytanie 2017

536

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestniczenia w ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie 2017, która propagując czytelnictwo, popularyzuje wybitną polską literaturę. W tym roku do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę 2 września, Polacy wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. W liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda napisał: „Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień”. Tomaszowska Biblioteka włączając się w akcję Narodowe Czytanie 2017 organizuje spotkanie czytelnicze, które odbędzie się w sobotę 2 września w galerii i sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Nasza akcja czytelnicza rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 13.00. „Wesele” będą czytać m.in. przedstawiciele władz miasta oraz gminy Tomaszów Mazowiecki, zaproszeni goście, uczniowie i czytelnicy biblioteki. Czytelnicze spotkanie uatrakcyjni występ Koła Gospodyń Wiejskich z Wąwału.

W Narodowe czytanie włączyło się Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Miejskie Centrum Kultury.

W programie m.in.:

– Czytanie performatywne fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w pięknej, wiejskiej scenerii;
– Wystawa prac uczestników IV Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pt.: „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, ilustracje do fragmentów dramatu.;
– Projekcja multimedialna na temat „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Na uczestników Narodowego Czytania czekać będzie kącik biesiadny.

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w akcji Narodowego Czytania 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Autor Miejskie Centrum Kultury

źródło: http://prezydent.pl