„Lokalni Niebanalni”. Zbiórka publiczna dla Olusia

391

10 września 2017 r. podczas 10. Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni” odbędzie się zbiórka publiczna dla Olusia.

Oluś urodził się jako wcześniak z ciąży bliźniaczej w 31 tygodniu (ma brata Eryka i starszą siostrę Adrianę). Pierwsze nieprawidłowości zostały wykryte u chłopca jeszcze w okresie płodowym, w 26 tygodniu. W trakcie kolejnych badań została wykryta poważna wada serca ( nieprawidłowy spływ żył płucnych, typ podsercowy). Ponadto, brak prawej nerki, zniekształcona prawa ręka bez kciuka, brak kości promieniowej, skrócona kość łokciowa i niełącząca się z ramieniową, zrosty w odcinku szyjnym kręgosłupa i wiele innych.

Po porodzie okazało się, że Olek ma pozrastane żebra po prawej stronie, jak również zniekształconą prawą małżowinę uszną. Wady Olka pasowały do Zespołów Jarcho-Lewina z asocjacją VACTERL.

Obecnie Olek uczęszcza codziennie na rehabilitację aby rozwój fizyczno-ruchowy przebywał w miarę poprawnie, mimo iż jest to ciężki i długotrwały proces. Chłopiec pomimo skończonych siedemnastu miesięcy nadal nie potrafi sam nawet przyjąć pozycji stojącej. Lekarze na tym etapie nie potrafią jednoznacznie określić co jest tego powodem. Oluś przebywa też pod opieką Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Dotychczasowe badania wykazały całkowity niedosłuch w prawym uchu i częściowy w lewym.

Pomimo tych wszystkich dolegliwości Oluś jest bardzo ruchliwym i wesołym maluszkiem,  dzielnie znosi codzienną rehabilitację i ciągłe wizyty lekarskie.

Jeśli ktoś zechce wesprzeć Olusia w walce o jego zdrowie i samodzielną egzystencję,  może to zrobić podczas Pikniku w dniu 10 września 2017 r., lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji „Dar Serc” w Tomaszowie Mazowieckim ul. Partyzantów 4 na konto: 36 1240 3145 1111 0000 2778 9140, hasło Goska Aleksander lub przekazując w przyszłorocznym zeznaniu podatkowym.

 Źródło: Urząd Miasta