Dzień Otwarty w Arenie Lodowej

507

26 października zapraszamy na Dzień Otwarty w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. W godz. 17.00 – 20.00 będzie można zwiedzić pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

Inwestycja powstaje z inicjatywy prezydenta Marcina Witko oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku, w Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski, a za trzy lata Mistrzostwa Świata Juniorów. W obiekcie będzie można również organizować koncerty i targi.

W marcu 2016 roku Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił przetarg na budowę wielofunkcyjnej Areny Lodowej. Kilka miesięcy później prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Wartość inwestycji to 47 mln 601 tys. zł. Projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie z resortu wyniesie ponad 19 mln zł.

Mistrzostwa Polski na dystansach

Od 27 do 29 października w Arenie Lodowej odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenia będę wydawane od poniedziałku (23 października) w Informacji Turystycznej na pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Niebawem poznamy szczegółowy program mistrzostw.

Arena Lodowa w liczbach:

  • 9. 000 tylu widzów pomieści koncert zorganizowany w Arenie Lodowej;
  • 2. 000 tyle luksów posiada oświetlenie w Arenie Lodowej. Pozwala ono na realizację transmisji w rozdzielczości HD;
  • 1,5 tyle sekund wynosi przesunięcie dźwięku między skrajnymi punktami w Arenie Lodowej. Dzięki systemowi wspomagania wszyscy uczestnicy wydarzeń w Arenie Lodowej usłyszą dźwięk w czasie rzeczywistym, bez tzw. pogłosu;
  • 292 000 tyle metrów sześciennych ma kubatura obiektu;
  • 850 tyle ton waży konstrukcja stalowa dachu Areny Lodowej;
  • 4 tylu przedstawicieli dyscyplin olimpijskich będzie mogło trenować w Arenie Lodowej, tj. łyżwiarstwo szybkie i figurowe, short track oraz hokej;
  • 47,6 tyle mln zł kosztowała budowa Areny Lodowej.

Źródło: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego