Powiat na World Travel Show

262

Kolejna, druga już edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych za nami. Impreza, która odbyła się w dniach 20-22 października na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy zgromadziła mnóstwo odwiedzających, a także wielu polskich i zagranicznych wystawców branży turystycznej.

Targi były świetną okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną Województwa Łódzkiego, w tym Ziemi Tomaszowskiej.

Promocja miejsc atrakcyjnych turystycznie m.in.: Spały, Inowłodza, Tomaszowa Maz., i Doliny Pilicy oraz bazy noclegowej na terenie powiatu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ciekawe wydawnictwa, foldery, mapy oraz gadżety promocyjne trafiały do miłośników oraz amatorów spędzania wolnego czasu.

Powiat Tomaszowski reprezentował Wydział Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie, a także Stowarzyszenie Dolina Pilicy.

Targi oraz stoisko Ziemi Tomaszowski odwiedził sam Starosta Mirosław Kukliński.

Miasto Tomaszów Maz. propagowało pierwszą w Polsce arenę lodową, która niebawem zostanie otwarta. Obecny był także Piotrków Trybunalski, który obchodzi w tym roku jubileusz 800 – lecia miasta.

Inni podwystawcy z Łódzkiego jak Łowicz, Gmina Zgierz, Miasto Łódź, Giganty Mocy z Bełchatowa, Walewice czy Termy Uniejów równie ciekawie się prezentowali, co zaowocowało, że stoisko Województwa Łódzkiego było niezwykle atrakcyjne – różnorodne i kolorowe.

Mamy nadzieję, że wspólna prezentacja targowa przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym regionem, nie tylko wśród turystów.

Imprezę targową odwiedzili znani podróżnicy m.in.: Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Marek Kamiński, Aleksander Doba czy Nela Mała Reporterka. Spotkania z nimi cieszyły się wielką popularnością.

Fani turystyki na czterech kółkach mogli na żywo zobaczyć najnowszą ofertę kamperów, a amatorzy żeglarstwa ofertę jachtów.

Relacja z targów na stronie www.worldtravelshow.pl.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz