Jak zapobiegać nowotworom?

827

Zapewne pamiętasz ten czas, kiedy jeszcze kilka lat temu, o przypadkach nowotworów słyszało się w radiu, ponieważ były rzadkie. Wtedy nie każdy, zdawał sobie sprawę z tego, jak wygląda taka choroba oraz czym się charakteryzuje. Kojarzono ją z faktem, rychłej śmierci. Dzisiaj jednak, każdy ma w rodzinie kogoś kto ma lub miał raka. W jednych przypadkach kończy się to chemią i wycięciem raka. Zaś w innych, przerzutami i śmiercią.

Kiedy pojawia się ta choroba, ludzie staja się bezbronni, załamują się i tym samym poddają, zamiast walczyć. Jest to bardzo trudny temat zarówno dla rodziny osoby chorej, jaki i przyjaciół. Dlatego też, bardzo często jest on w rozmowach pomijany. Jest to jednak ogromny błąd, ponieważ każde ciepłe słowo i dobra rada, pozwalają na zapalenie się iskierki nadziei oraz podjęcie walki z chorobą. Warto pomyśleć o zapobieganiu raka, zanim jeszcze dopadnie on organizm. Trzeba jednak wiedzieć jak to robić, aby nowotwór miał jak najmniejsze szanse pojawiania się w organizmie i przetrwania.

Zapobiegaj, zamiast leczyć

W czasach w jakich żyjemy, każdy powinien stosować dietę przeciwnowotworową. Tyczy się to więc nie tylko tych osób, u których występuje prawdopodobieństwo pojawienia się raka z przyczyn genetycznych. Rakowie, powinien zapobiegać każdy, gdyż jest to bardzo popularna choroba. Pierwszą zasadą, która jest najważniejsza, to zdrowe odżywianie. I jest tu mowa o fit jedzeniu, które jest mniej tłuste, ale napakowane chemią.

Zdrowe jedzenie, powinno również zawierać w sobie tłuszcze – szczególnie te roślinne. Najlepiej, aby były one tłoczone na zimno i nierafinowane oraz stosowane nie do smażenia, ale do sałatek oraz do picia. Najlepiej, przecucić się na pieczenie lub „smażenie” na suchej patelni. Bardzo ważne są warzywa i owoce. Warzywa najlepiej jeść na surowo, albo gotować na parze. Owoce mogą być zarówno gotowane, pieczone oraz jedzone na surowo. Niestety, panuje moda, która wyklucza owoce, ze względu na cukier. Jest to jednak błędne pojęcie, ponieważ owoce zawierają mnóstwo cennych witamin.

Wizyta u specjalisty

Niekiedy może się okazać, że rak mimo wszystko organizm zaatakował. Przyczyną mogło być palenie papierosów, picie alkoholu, życie w ciągłym stresie, uwarunkowania genetyczne oraz czynniki zewnętrzne, jak np. miejsce powietrze, praca w lakierni itp. jeśli pojawi się podejrzenie raka lub po prostu zmiany w jakichś częściach ciała, należy czym prędzej udać się do lekarza. Im wcześniej rak zostanie wykryty, tym większe szanse na wyleczenie. Według ekspertów z chirurgia-onkologia.com.pl/, niekiedy, konieczne jest wycięcie zmiany, dzięki temu choroba nie postępuje. Najlepiej aby takie zabiegi, przeprowadzane były w sprawdzonych placówkach, które posiadają cenionych specjalistów z zakresu chirurgii.