Z promilami w tle

480

W miniony weekend, tomaszowscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu i spowodował kolizję drogową.

24 listopada o godzinie 15:50, na ulicy Głowackiego doszło do zdarzenia drogowego, kierujący peugeotem, uderzył w tył poprzedzającego go chryslera. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami, kierujący chryslerem był trzeźwy, natomiast kierującemu peugeotem, alkotest wykazał 1,3 promila.

24 listopada o godzinie 3:40,na ulicy Szczęśliwej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali kierującego hondą civic, 23-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego „wydmuchał” w alkotest ponad 1 promila.

Kolejne zdarzenia z udziałem pijanego kierującego miało miało miejsce 25 listopada o godzinie 23:00 na ulicy Grota Roweckiego. 23 letni obywatel Ukrainy, kierując vw golfem uderzył w poprzedzające go bmw. 23-latek miał 2,6 promila.

25-listopada o godzinie 10:50, w Treście kierujący audi uderzył w płot,kierujący pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili właściciela pojazdu i rozpoczęli jego poszukiwania. Policyjny patrol zauważył szukany pojazd na ulicy PCK. Kierujący audi 20-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Maz., „wydmuchał” w alkotest 2,6 promila.

26 listopada w Kanicach policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym z naczepą. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, okazało się, że 42-letni kierujący jest kompletnie pijany, miał w organizmie 2,6 promila.

27 listopada o godzinie 0:40 w Nowym Glinniku, został zatrzymany 19letni kierujący ciągnikiem rolniczym, mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila.Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeżwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Taki telefon może uratować życie zarówno samego pijanego kierującego ale i innych użytkowników ruchu drogowego.