Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Medale dla tomaszowian

427

Przez dwa dni polscy panczeniści rywalizowali w Arenie Lodowej w ramach mistrzostw Polski wieloboju sprinterskim. Mistrzowskie tytułu wywalczyli Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) i Piotr Michalski (Górnik Sanok). Zawodnicy KS Plicy Tomaszów Mazowiecki zajęli pierwsze miejsca w biegach drużynowych, a w startach indywidualnych po medale sięgnęli Karolina Bosiek i Damian Żurek.

Wyniki pierwszego dnia MP (16 grudnia 2017 r.):

KOBIETY

500 m
1. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 40,03
2. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 40,44
3. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 40,65

1000 m
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 1.19,80
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 1.20,03
3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 1.21,59

klasyfikacja wieloboju
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 80,550 pkt
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 81,115
3. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 81,140

MĘŻCZYŹNI

500 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 35,51
2. Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 35,70
3. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 35,88

1000 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 1.10,26
2. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 1.10,59
3. Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk) 1.12,21

klasyfikacja wieloboju
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 70,640 pkt
2. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 71,175
3. Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 71,820

 

Wyniki drugiego dnia MP (17 grudnia 2017 r.):

KOBIETY

500 m
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 39,95
2. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 40,26
3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 40,62

1000 m
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 1.18,13
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 1.20,34
3. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) 1.21,03

Klasyfikacja wieloboju
1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 159,565 pkt
2. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Maz.) 162,135
3. Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) 162,270

bieg drużynowy
1. KS Pilica Toaszów Maz. 3.18,31
(Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk)
2. UKS 3 Milanówek 3.40,58
(Alicja Faderewska, Joanna Hajduk, Klaudia Szymańska)
3. KS Pilica Tomaszów Maz. II 3.40,99
(Olga Kaczmarek, Daria Kopacz, Patrycja Mormus)

MĘŻCZYŹNI

500 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 35,45
2. Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 35,67
3. Damian Żurek (Pilica Tomaszów Maz.) 36,01

1000 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 1.10,63
2. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 1.10,66
3. Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 1.11,91

klasyfikacja wieloboju
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 141,405 pkt
2. Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) 142,525
3. Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 143,445

bieg drużynowy
1. KS Pilica Tomaszów Maz. 3.59,08
(Roland Cieślak, Mateusz Owczarek, Jakub Piotrowski)
2. GKS Stoczniowiec Gdańsk 4.00,84
(Marcin Bachanek, Szymon Palka, Piotr Puszkarski)
3. UKS Błyskawica Domaniewice 4.08,93
(Artur Janicki, Sebastian Janicki, Wojciech Sut)

W sobotę i niedzielę w Arenie Lodowej odbyły się również Mistrzostwa Polski Masters i Festiwal Młodzieży.

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego przyznał również złote, srebrne i brązowe odznaki. Złotą otrzymali m.in. prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, wiceprezydent Tomasz Jurek.