Okaż dobre serce, wesprzyj zwierzaki

645

W dniach od 30 listopada do 18 grudnia 2017 roku odbywała się w naszej szkole zbiórka darów dla podopiecznych tomaszowskiego schroniska. Honorowy patronat nad akcją przejęła pani dyrektor- Ewa Męcina. Pomysłodawcami zbiórki byli uczniowie klasy II D, w szczególności Aleksandra Adamus, Oliwia Kłosek, Julia Smolarek wraz z wychowawczynią- panią Alicją Gielec. Najpierw ustalono, jakie produkty są najbardziej potrzebne. Następnie  informacja o akcji została przekazana poszczególnym klasom, w szkole rozwieszono plakaty. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony młodzieży i nauczycieli. Niektóre klasy za zebrane pieniądze dokonały wspólnych zakupów na rzecz potrzebujących zwierząt.

Szczególnie obfite dary spłynęły od klasy II C. Ale w tym przypadku liczyła się każda najdrobniejsza puszka, kocyk, a przede wszystkim serce indywidualnych darczyńców.

W sumie zebraliśmy ok. 260 kg suchej i mokrej karmy  dla psów i kotów. Ponadto drobne dary rzeczowe, np. koce. Dziękując wszystkim, którzy w najdrobniejszy sposób pomogli, pragniemy przypomnieć słowa św. Franciszka: „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym, to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować”.

Źródło: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego