Szkolne Boże Narodzenie w II LO

637

Jak co roku radość Świąt Bożego Narodzenia zagościła również w murach II LO. 22 grudnia cała społeczność naszego liceum zgromadziła się w sali gimnastycznej by wziąć udział w Dniu Ucznia, który przygotowała klasa II b-ch wraz z wychowawczynią – mgr Agnieszką Majką.

Jedną z najstarszych tradycji naszego liceum jest przygotowywanie uroczystych wigilii klasowych w ostatnim dniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku również dopełniliśmy tradycji szkolnej i wspólnie z naszymi wychowawcami świętowaliśmy przy bogatych wigilijnych stołach, dzieląc się opłatkiem, wspólnie śpiewając kolędy oraz wymieniając się prezentami. Atmosfera była iście świąteczna, rodzinna i domowa.  Niestety dla klas III  to już ostatnia taka wigilia w murach naszej szkoły. Ale zgodnie z kolejną tradycją II LO obiecujemy, że pojawimy się już jako Absolwenci w przyszłym roku, by z naszymi wychowawcami i nauczycielami wspólnie świętować kolejne Boże Narodzenie u Arbuzów.

Po tradycyjnym uczczeniu Narodzin Chrystusa nadszedł czas na długo wyczekiwaną część artystyczną. Wystrój sali był niesamowity i mimo braku śniegu na zewnątrz, w środku dało się poczuć atmosferę świąteczną. Cała uroczystość zapaliła bożonarodzeniowy ogień w naszych sercach, za co serdecznie klasie II b-ch dziękujemy.

Źródło: II LO