Zagraniczne wypożyczenie Dawida Kędry

719

Wiemy już jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość jednego z naszych golkiperów. Dawid Kędra (na zdjęciu) został wypożyczony przez Zarząd KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki do hiszpańskiego CD Olimpic de Xativa. Oznacza to, że bramkarz do 30 czerwca 2018 roku będzie reprezentował barwy zespołu z obszaru krajów katalońskich.

Klub CD Olimpic de Xativa jest dumą miasta Avenida Murata, które położone jest 85 kilometrów na południe od Walencji. Olimpic de Xativa występuje w VI grupie Tercera Division (III liga hiszpańska – odpowiednik III ligi polskiej, czwarty szczebel rozgrywkowy w obu krajach). Po 24. kolejkach przyszły zespół Dawida Kędry zajmuje w tabeli szóste miejsce z dorobkiem 38 punktów i trzynastoma oczkami straty do rezerw Levante. Do Seguda Division (II liga hiszpańska – II liga polska) awans uzyska najlepszy zespół, natomiast zespoły z miejsc od drugiego do czwartego zagrają w barażu.

Wypożyczenie zawodnika zostało podyktowane planami trenera Bogdana Jóźwiaka. Szkoleniowiec zielono-czerwonych w rundzie wiosennej chce stawiać w bramce na młodzieżowców. Dlatego, aby nie blokować dalszej kariery i rozwoju Kędrze, postanowiono wypożyczyć go do hiszpańskiego klubu. Naszemu piłkarzowi życzymy powodzenia.

Źródło: www.lechia1923.pl