4 marca weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych

434

Po raz drugi w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma on na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Wydarzenie rozpocznie się 4 marca 2018 r. o  godzinie 12.

Początek głównych uroczystości zaplanowano na godz. 11.30 przy obelisku pamięci Żołnierzy Wyklętych (ul. Bohaterów 14 Brygady). Bieg wystartuje pół godziny później na ulicy Browarnej. Trasa będzie przebiegać przez Park Miejski Solidarność, chodnikiem przy ulicy Nowowiejskiej i Browarnej natomiast meta będzie usytuowana w Parku Miejskim „Solidarność”.

Rejestracja na stronie internetowej została zamknięta z powodu wyczerpania liczby pakietów. Na bieg można zapisać się w dniu zawodów od godziny 9:30 do 11:30 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, filii Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Browarnej 7.

Informujemy, że w tym dniu w rejonie ulic Mościckiego, 14 Brygady oraz Browarnej mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Partnerami lokalnymi są: Młodzież Wszechpolska, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki.