O problemach Tomaszowa na konwencie gmin

445

Wiceprezydent Tomasz Jurek wziął udział w konwencie gmin powiatu tomaszowskiego, który odbył się 7 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego. W trakcie spotkania wnioskował m.in. o przekazanie miastu czterech dróg powiatowych, które leżą w granicach administracyjnych Tomaszowa Mazowieckiego. Dzięki temu miasto będzie mogło efektywniej o nie dbać.

W trakcie spotkania przedstawiono m.in. prezentację na temat Związku Dużych Rodzin 3Plus oraz najważniejszych inwestycji realizowanych w powiecie tomaszowskim.

Wiceprezydent Tomasz Jurek zwrócił uwagę na problem zarządzania drogami publicznymi. W centrum i na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego znajduje się wiele ulic, które nie łączą gmin powiatu tomaszowskiego, a ich zarządcą jest starostwo.

– W imieniu prezydenta Marcina Witko po raz kolejny zwracam się z prośbą o przekazanie do zasobu miasta ulic: Św. Antoniego, Modrzewskiego, Robotniczej, Ludwikowskiej oraz skwer Romana Dmowskiego. Chcemy mieć bezpośredni wpływ na wygląd i stan dróg poprzez możliwość utrzymania porządku i czystości, a także wykonywania remontów nawierzchni drogowej, chodników oraz czyszczenia kanalizacji burzowej – podkreślił wiceprezydent Tomasz Jurek. I dodał, że w tym roku miasto chce dofinansować przebudowę kolejnych dróg powiatowych. Mają to być ulice: Legionów, Dzieci Polskich, Szeroka i Modrzewskiego.

Konwent gmin był też okazją do dyskusji na temat ruchu tranzytowego biegnącego szczególnie ulicami: Szczęśliwą, Mireckiego i Białobrzeską. Miasto przy współpracy ze starostwem powiatowym chce zakupić specjalną wagę, z której korzystać będzie Inspekcja Transportu Drogowego. Ma ona zapobiegać poruszaniu się po tomaszowskich drogach przeładowanych ciężarówek.

W trakcie spotkania wiceprezydent Tomasz Jurek zwrócił się również z prośbą do władz powiatu o dofinansowanie budowy żłobka oraz o dopilnowanie usunięcia piachu z dróg powiatowych po zimowych akcjach odśnieżania.

Oprócz wiceprezydenta Tomasza Jurka w konwencie wzięli udział przedstawiciele gmin z terenu powiatu tomaszowskiego i zarządu powiatu na czele ze starostą Mirosławem Kuklińskim.

Źródło: Urząd Miasta