Alkohol? Narkotyki? Nie! Dziękuję! Ceramika Paradyż wspiera akcję edukacyjną opoczyńskiej policji

458

Już w najbliższy wtorek i środę (20-21 marca od godz. 8.30) odbędzie się jubileuszowy XV halowy turniej w piłkę nożną o puchar komendanta powiatowego policji w Opocznie. Celem wydarzenia, poza aspektem sportowym, jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej. Patronem wydarzenia jest Ceramika Paradyż, która dużo miejsca poświęca działaniom na rzecz najmłodszych mieszkańców regionu.

Turniej odbędzie się w ZSS nr 3 w Opocznie. Drużyny będą rywalizować ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: kategoria wiekowa I – rocznik 2008 i młodsi, kategoria wiekowa II – rocznik 2005, 2006 i 2007 oraz kategoria wiekowa III – rocznik 2002, 2003 i 2004. Na zwycięzców czekają liczne nagrody m.in. zestawy odzieży i sprzętu sportowego.

Ceramika Paradyż dużo miejsca poświęca działaniom na rzecz mieszkańców regionu. Ważne miejsce zajmuje wśród nich działalność na rzecz dzieci. Między innymi dlatego od lat we współpracujemy z Komendą Powiatową Policji w Opocznie i uczestniczymy w projekcie turnieju halowego, który poza wymiarem sportowym posiada ważną misję edukacyjną” – mówi Teresa Aldea, Specjalistka ds. CSR Ceramiki Paradyż.

Celem organizowanego od lat turnieju jest zachęcenie dzieci i młodzieży do bezpiecznego
i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Pomiędzy rozgrywkami funkcjonariusze KPP w Opocznie będą przeprowadzali pogadanki z dziećmi i młodzieżą w związku z zagrożeniami wynikającymi z używania środków odurzających, a także właściwych postaw w zakresie kibicowania w trakcie imprez sportowych.

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie KPP w Opocznie: www.opoczno.policja.gov.pl